W Zabrzu powstanie nowe centrum handlowe

ikea-zabrze1

W sierpniu rozpocznie się budowa nowego centrum handlowego na Śląsku. Budowa obiektu o powierzchni ponad 70 tys. mkw. GLA potrwa do końca 2019 roku.

Inwestycja powstanie w Zabrzu, w rejonie Drogowej Trasy Średnicowej oraz ulic Lompy i Skargi, w dzielnicy Zaborze. Jak ustaliła redakcja Retailnet.pl, projekt centrum handlowego w Zabrzu jest obecnie w fazie planowania. Do tej pory firma uzyskała pozwolenia administracyjne dla przebudowy infrastruktury w obrębie działki, jak również zezwolenie na przebudowę układu drogowego w obrębie Drogowej Trasy Średnicowej (Droga Krajowa 902).

Realizacja inwestycji rozpocznie się od prac infrastrukturalnych w trzecim kwartale bieżącego roku. Jej zakończenie planowane jest na drugą połowę 2019 roku.

Nie tylko centrum

Projektowane centrum będzie posiadało trzy kondygnacje w układzie podwójnego malla, o powierzchni ponad 42 tys. mkw. GLA. W planach jest stworzenie dużej strefy rekreacyjno-sportowo-rozrywkowej, zlokalizowanej zarówno wewnątrz budynku, jak i na otaczających go pięciu hektarach terenu zielonego. W centrum przewidziano miejsce dla 120 najemców, reprezentujących wiodące marki.

Centrum handlowe w Zabrzu będzie zintegrowane ze sklepem IKEA, który zajmie powierzchnię ponad 30 tys. mkw. Inwestorem obiektu jest Ikea Centres.

Zabrze to miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim liczące ponad 177 tys. mieszkańców. Jak część śląskich miast, Zabrze nie posiada ścisłego centrum czy rynku, wokół którego skupiałoby się życie kulturalno-rozrywkowe. Nowe centrum handlowe ma stać się takim właśnie miejscem spotkań, do którego mieszkańcy będą przyjeżdżać nie tylko na zakupy, ale także dla ciekawej oferty rekreacyjnej.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY