W bieżącym roku Martes Sport zamierza uruchomić 60 nowych sklepów o łącznej powierzchni około 45 tys. mkw. Najbliższe otwarcia planowane są w Puławach, Koszalinie oraz Sulechowie.

Od 19 maja klienci będą mogli zrobić zakupy w pierwszym salonie firmowym w Sulechowie. Jedyny salon Martes Sport na terenie Lubuskiego Trójmiasta znajdował się dotychczas w Nowej Soli.

20 maja otwarty zostanie sklep firmowy Martes Sport w województwie lubelskim, a konkretnie w jednej z puławskich galerii handlowych. Tego samego dnia ruszy także salon w Koszalinie. Będzie to pierwszy sklep Martes Sport w tym mieście.

Spośród 60 nowych sklepów, które mają zostać oddane do użytku w tym roku, 6 zostanie zrealizowanych w koncepcie premium. Pierwszy z nich z nich w tym roku powstanie w Starym Browarze w Poznaniu, a kolejne między innymi w Galerii Północnej w Warszawie oraz Galerii Serenada w Krakowie.

E-commerce rozkwita wiosną

Martes Sport prowadzi także sprzedaż w kanale e-commerce. Dostawy realizowane są przez firmę kurierską UPS. Towar można odebrać także w sieci Paczkomatów lub osobiście w sklepie w ramach usługi click and collect. Jak zauważają przedstawiciele sieci, wzmożony ruch zakupowy widać właśnie wiosną.

Martes Sport to sieć wielkopowierzchniowych sklepów sportowych. Zajmują powierzchnię od 270 do 2 579 mkw. W ofercie znajdują się markowe artykuły sportowe do uprawiania najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Pierwszy sklep został otwarty w sierpniu 2005 roku w Czeladzi. W tej chwili sieć posiada ponad 200 salonów sportowych w całej Polsce.