Coraz bliżej do otwarcia Tarasów Grabiszyńskich

Postępuje budowa nowej galerii handlowej Tarasy Grabiszyńskie na wrocławskim osiedlu mieszkaniowym Grabiszyn.

Budowa obiektu ruszyła już w grudniu 2015 roku. Planowany termin oddania galerii do użytku to lato (najprawdopodobniej czerwiec) 2017 roku.

Tarasy Grabiszyńskie z 8 tys. mkw. GLA

Powstający kompleks handlowo-usługowego o powierzchni GLA do 8,5 tys. mkw. usytuowany jest tuż przy obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia w centralnej części rozbudowującego się osiedla mieszkaniowego Grabiszyn przy jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań głównych arterii komunikacyjnych miasta.

Jak informuje inwestor – spółka Womak Omega, w promieniu tylko 1 km od obiektu zamieszkuje blisko 15 tys. mieszkańców (os. Millenium, Corte Verona, Ogrody Grabiszyńskie), z czego ponad 75 proc. to osoby czynne zawodowo. W najbliższym otoczeniu znajdują się też dwie uczelnie wyższe, Urząd Skarbowy, kilka szkół i przedszkoli. Tuż obok dostępne są przystanki tramwajowe i autobusowe kilkunastu linii miejskich.

Inwestor – Womak Omega

Przypomnijmy, o projekcie Tarasów Grabiszyńskich informowaliśmy już dwa lata temu. Wówczas developer – spółka Womak Omega poinformowała, że rozpoczyna przebudowę i modernizację istniejącego już centrum osiedlowego, znajdującego przy jednej z najbardziej ruchliwych arterii komunikacyjnych miasta Wrocławia – ulicy Grabiszyńskiej i ulicy Hallera. Decyzja o przebudowie i rozbudowie budynku zapadła ze względu na jego bardzo zły stan techniczny. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 30 milionów złotych.

W Tarasach Grabiszyńskich oprócz oferty handlowej przewidziano także część rekreacyjno-rozrywkową, w tym nowoczesne fitness centrum (1,2 tys. mkw.) oraz kawiarnie, restauracje. Obiekt będzie posiadać też parking na 150 samochodów.

– Jestem przekonany, że po zakończeniu modernizacji nowe centrum osiedlowe będzie nie tylko przyjaznym miejscem zakupów, ale również stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań i rozrywki dla mieszkańców okolic. Nowoczesny projekt budynku z pewnością nada okolicy nową jakość – mówił w dla Retailnet w momencie rozpoczęcia inwestycji Radosław Szczepaniak, prezes zarządu Womak Omega.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.