Na SCF Grupa Real2B przedstawi harmonogram na 2018

– Nie mogło nas zabraknąć na Shopping Center Forum CEE Edition – mówi dla Retailnet.pl Jarosław Fijałkowski, prezes Grupy Real2B. – Za nami doskonały 2016 rok. Wszystko na to wskazuje, że obecny będzie jeszcze lepszy. W 2018 roku szykujemy prawdziwą ofensywę na rynku lokalnych centrów handlowych. Uczestnictwo w najważniejszym wydarzeniu branżowym w kraju staje się więc doskonałą okazją by podsumować mijający okres, podziękować naszym najemcom, partnerom, jak również przedstawić plany na przyszłość – dodaje.

Real2B Development, podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku, będzie uczestnikiem jesiennego Shopping Center Forum, które odbędzie 27-28 września w Centrum Konferencyjnym Expo XXI w Warszawie. Real2B portfolio swoich obiektów zaprezentuje na stoisku nr 5.0.

W 2016 roku Grupa Real2B wspólnie z inwestorem Retail Parks Fund FIZ AN, otwierając pierwsze dwa centra handlowe – Quick Park w Mysłowicach i Quick Park w Strzegomiu, sfinalizował dwuletnie prace nad unikalnym w skali kraju projektem regionalnych hybrydowych centrów handlowych.

Największym atutem centrów handlowych, co doskonale widać na przykładzie sukcesu Mysłowic i Strzegomia, jest bliskość dla klienta. Ideą Quick Parków determinującą wybór lokalizacji pod obiekt jest fakt, iż klient dotrze do centrum handlowego w zaledwie 10-15 minut, a do tego uzyska dostęp do najpopularniejszych marek sieci handlowych oraz możliwości i atrakcji, jakie oferują centra handlowe – market spożywczy, sieć fast food oraz kino. Mieszkańcy mniejszych miast mając centrum handlowe z ulubionymi sklepami i kinem we własnym sąsiedztwie wybiorą ten kierunek zamiast dwugodzinnej podróży do Katowic czy Wrocławia.

Kolejny obiekt, kolejni najemcy

Po udanych otwarciach pierwszych obiektów oraz licznych nagrodach przyznanych przez środowisko branżowe, w marcu deweloper rozpoczął budowę centrum handlowego w Oławie. Jednocześnie zapowiada, iż jeszcze w tym półroczu ruszą prace w Sulechowie, Olkuszu, Kępnie i Konstancinie. W tym roku planowane jest otwarcie Quick Parku w Oławie i Sulechowie.

– W 2017 czeka nas jednak dwa razy więcej pracy niż w minionym okresie – trwa budowa obiektu w Oławie, którego otwarcie odbędzie się jeszcze w tym roku. Przygotowujemy się do rozpoczęcia kolejnych projektów, m.in. w Sulechowie, Konstancinie, Kępnie i Olkuszu. Cieszy nas, że niesłabnące zainteresowanie ze strony najemców. Spodziewamy się podpisać 240 umów najmu, podczas gdy w 2016 roku było ich 60. W tym momencie ogromne podziękowania należą się naszemu partnerowi – firmie Mallson, która odpowiada za koncepcje komercyjną i wynajem powierzchni Quick Park. – mówi Jarosław Fijałkowski.

Quick Park w Oławie z powierzchnią 10,6 tys. mkw. zaoferuje 35 sklepów i punktów usługowych. Z zapowiedzi Real2B wynika, iż okoliczni mieszkańcy pierwsze zakupy w galerii zrobią jeszcze w tym roku. Generalny Wykonawca inwestycji – firma Budrem wykonała już bowiem 25 proc. inwestycji. Na ukończeniu znajdują się prace konstrukcyjne – wzmocnienie podłoża oraz montaż elementów konstrukcyjnych. Finalizowana jest kwestia instalacji przyłączy sieci i kanalizacji. Umowę najmu powierzchni w Quick Parku w Oławie podpisały już czołowe sieci handlowe w Polsce. Własne salony sprzedaży w centrum handlowym otworzą m.in. Martes Sport, Reserved, House, Cropp, Sinsay i OH Kino. Na dniach zostaną podpisane umowy z operatorem spożywczym, drogerią, księgarnią, sklepem z zabawkami i artykułami do domu.

Przedsmak 2018 roku

Spotkanie na wrześniowych targach stanowić będzie doskonałą okazję by zdradzić bardziej szczegółowy harmonogram na 2018 rok, kiedy to nastąpi otwarcie trzech obiektów – w Olkuszu, Konstancinie i Kępnie.

W najbliższych 5 latach Real2B Development wspólnie z inwestorami: Retail Parks Fund FIZ AN oraz renomowanymi bankami, planuje zrealizować około 50 obiektów, w tym 20 większych regionalnych hybrydowych centrów handlowych o powierzchni od 11 tys. do 15 tys. mkw.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn