Gemini Holding najefektywniejszą firmą w Małopolsce

Sukces firmy, podobnie jak sukces sportowy zależy od wysiłku zespołu. Zajęcie pierwszego miejsca w rankingu zrzeszającym firmy z całego województwa to dla mnie ogromna satysfakcja, ponieważ wiem, że zapracowała na to „drużyna” – mówi Rafał Sonik, Prezes Gemini Holding.

W konkursie Efektywna Firma 2016 organizowanym przez Instytut Europejskiego Biznesu, firma Gemini Holding zajęła pierwsze miejsce w województwie małopolskim, osiągając 464,7 procentowy stosunek zysku netto do przychodów, wyprzedzając tym samym ponad 1,7 tys. innych wyróżnionych przedsiębiorstw z regionu.

Gemini Holding jest wystawcą Shopping Center Forum 2017 CEE Edition. Swoje projekty zaprezentuje na stoisku 4.7

Nagroda dla Gemini Holding za wyniki finansowe

Instytutu Europejskiego Biznesu prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez dziewięć lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw. W tegorocznym konkursie do analizy zostały wybrane  firmy, które w latach 2013-2014 miały każdego roku ponad pół miliona złotych przychodów netto, więcej niż 10 tys. zł zysku netto,  a wartość ich kapitału była dodatnia. W rankingu firm województwa małopolskiego wyróżnionych w IX edycji Konkursu Efektywna Firma 2016 zostało 1 734  spośród  40 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytut Europejskiego Biznesu w kwietniu 2017 r.

Niekwestionowanym laureatem rankingu w województwie małopolskim została firma Gemini Holding, której średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2013 i 2014 r. wyniósł 464,7 proc.

– Sukces firmy, podobnie jak sukces sportowy zależy od wysiłku zespołu. Zajęcie pierwszego miejsca w rankingu zrzeszającym firmy z całego województwa to dla mnie ogromna satysfakcja, ponieważ wiem, że zapracowała na to „drużyna”. To nie tylko kompetentni i zaangażowani pracownicy, ale przede wszystkim ludzie z pasją, którzy wciąż sięgają za horyzont. Nie boją się przekraczać granic swoich możliwości, by osiągnąć wspólny cel. Gemini Holding to zespół, w który wierzę i mam do niego zaufanie, a wyróżnienie przyznane za naszą efektywność jest najlepszą nagrodą dla każdego z Nas – mówi Rafał Sonik, Prezes Gemini Holding.

Projekty Gemini Holding

Gemini Holding to firma, która od ponad 20 lat działa na polskim rynku deweloperskim. Działalność rozpoczęła od współpracy z British Petroleum, Géant, Carrefour, Tesco, Lidl. Jej zespół tworzą wykwalifikowani prawnicy, ekonomiści i inżynierzy. Obecnie zajmuje się budową i zarządzaniem własnymi centrami handlowymi.

W 2009 r. zrealizowała Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała. Obiekt znajduje się między najważniejszymi ulicami miasta: Partyzantów, Żywiecką i Bora Komorowskiego. Swoim zasięgiem obejmuje całe Podbeskidzie oraz tereny przygraniczne Czech i Słowacji. W 2014 r. zakończyła się rozbudowa obiektu, dzięki której jego powierzchnia zwiększyła się do 40 tys. mkw., a liczba lokali wzrosła do 120. Obecnie bielskie Gemini Park jest pierwszym obiektem handlowym w regionie w pełni dostosowanym do potrzeb rodzin z dziećmi.

Portfolio firmy w 2010 r. powiększyło się o Gemini Park Tarnów – Centrum Handlowe o powierzchni 42,5 tys. mkw., na której znalazło się 130 lokali handlowo-usługowych. Jego ofertę uzupełniają wydarzenia dla całej rodziny organizowane przy współpracy lokalnych instytucji. Przy Centrum funkcjonuje pierwsza w Polsce placówka Siemacha Spot, która oferuje dzieciom bezpłatne zajęcia tematyczne. Obiekt od kilku lat zajmuje wiodącą pozycję wśród lokalnej konkurencji. Jest to najchętniej odwiedzane centrum handlowe w regionie.

Obecnie trwają prace nad budową trzeciej inwestycji – Gemini Park Tychy. Na powierzchni ok. 36 tys. mkw. znajdzie się 130 sklepów znanych marek. Atutem obiektu jest lokalizacja, która pozwoli dotrzeć do 1,5 mln osób mieszkających na Górnym Śląsku. W pobliżu znajduje się już Tesco, OBI, Saturn, a budowana galeria dopełni to miejsce tworząc formułę power center o powierzchni 100 tys. mkw. Otoczenie wielu osiedli mieszkaniowych, bliskość autostrady A4, tras ekspresowych i dróg szybkiego ruchu spowoduje, że już jesienią 2017 r. Gemini Park Tychy stanie się popularną destynacją zakupowo-rozrywkową dla mieszkańców całego regionu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl