Pierwsza połowa roku to czas intensywnej ekspansji dla Grupy Gastromall. Właściciel kilku marek gastronomicznych obecnych m.in. w centrach handlowych, powiększa sieć swoich lokali.

Od początku tego roku urosła sieć Olimp, Companeros The Foodies , Deli Sandwich i Point Frappe. Nowe lokale otwarto m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim. W planach kolejne otwarcia.

Ekspansja sieci restauracji Olimp

Najbardziej dynamiczną ekspansją może pochwalić się sieć Olimp. W styczniu 2017 roku marka pojawiła się w Warszawie, gdzie otwarto 3 nowe restauracje. Kolejny lokal od marca działa w poznańskim centrum handlowym. Wiosną z kolei Gastromall podpisał umowy najmu na 3 kolejne placówki Olimp. Na mocy tych porozumień już niebawem zostaną otwarte restauracje Olimp w Swarzędzu (lokal o powierzchni 73 mkw. w centrum handlowym ETC), w Gorzowie Wielkopolskim (lokal o powierzchni 110 mkw. w Galerii Askana) oraz w Łodzi (CH Port Łódź) i Katowicach.

Dobrze rozwija się także najnowszy brand Grupy Gastromall – marka Deli Sandwich. Brand zadebiutował na rynku z końcem 2016 roku, a obecnie sieć tworzą już 3 lokale – 2 w Krakowie oraz 1 w Katowicach.

Przybywa lokali Deli Sandwich i Point Frappe

Od początku roku urosła także sieć Companeros The Foodies oraz kawiarnie Point Frappe. Nowy lokal Companeros The Foodies w połowie maja otwarto w centrum handlowym w Lublinie, a kawiarnię Point Frappe w galerii handlowej w Krakowie.

– W kolejnych tygodniach planowane są otwarcia w Łodzi i Warszawie – informuje redakcję Retailnet Izabela Domaradzka, koordynator projektów w Grupie Gastromall.

Przypomnijmy, Grupa Gastromall działa na rynku gastronomicznym od 1995 r. Celem strategicznym spółki jest tworzenie sieci restauracji, kawiarni i lodziarni oraz nowych konceptów gastronomicznych. Większość punktów gastronomicznych Grupy Gastromall znajduje się w galeriach handlowych, w prestiżowych lokalizacjach. Obecnie posiadamy ok. 60  lokali marki Olimp oraz po kilka dla marek Companeros The Foodies, Cesare Ristorante, Lovit, Point Frappe). Rozbudowuje także sieć franczyzową na terenie całej Polski.