Jysk dołączył do grona najemców Nowej Stacji

Nowa Stacja podpisała umowę najmu z Jysk, liderem w zakresie wyposażenia wnętrz. Sklep zajmie powierzchni około 1150 mkw.

Budowa Nowej Stacji, pierwszego nowoczesnego centrum handlowego w Pruszkowie, jest na etapie zaawansowanych prac fundamentowych, a otwarcie kompleksu planowane jest na II połowę 2018 r. Obiekt będzie prezentowany podczas Shopping Center Forum 2017 CEE Edition.

Jysk Group ma swoje korzenie w Skandynawii – pierwszy sklep otwarto w Danii w 1979 roku. Obecnie grupa posiada ponad 2,4 tys. sklepów oraz 20 tys. pracowników w 45 krajach. Wyróżnikiem sieci jest wyspecjalizowana, ekspercka obsługa zapewniająca profesjonalne doradztwo. W asortymencie można znaleźć szeroki wachlarz materacy, kołder i poduszek, a także meble oraz dodatki w skandynawskim wzornictwie, nowoczesne meble ogrodowe oraz ręczniki i akcesoria łazienkowe.

Ponad 200 sklepów w Polsce

– Przez ostatnie 17 lat otworzyliśmy w Polsce łącznie 204 sklepy. Od dawna szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji w Warszawie i w okolicach, by zainaugurować działalność kolejnego salonu. Wybór Nowej Stacji jest naturalnym krokiem w realizacji strategii firmy – Pruszków to dynamicznie rozwijające się miasto o ogromnym potencjale zakupowym – mówi Robert Żach, kierownik regionalny Jysk.

Budowa Nowej Stacji w Pruszkowie

Szacuje się, że od 2010 do 2020 roku w samym Pruszkowie wybudowanych będzie blisko 4 tys. nowych mieszkań w niemal 40 inwestycjach. Ponadto, jak wynika z raportu „Purchasing Power Europe 2016” przeprowadzonego przez Instytut GfK, powiat pruszkowski zajmuje 5. miejsce w Polsce pod względem wielkości siły nabywczej, wyprzedzając – poza Warszawą – wszystkie duże miasta w Polsce, m.in. Poznań, Wrocław czy Katowice. Ponad 65 proc. mieszkańców Pruszkowa to osoby młode, małżeństwa i rodziny z dziećmi.

– Pruszków jest jednym z liderów pod względem liczby nowo budowanych mieszkań w miastach satelickich polskich metropolii. W okolicy Nowej Stacji powstało wiele interesujących inwestycji, między innymi wieloetapowe osiedle na terenie dawnej Fabryki Ołówków, a w bezpośrednim sąsiedztwie naszego centrum handlowego buduje się już kolejne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców Pruszkowa i okolic, zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy najmu z liderem w zakresie wyposażenia wnętrz – firmą Jysk. Polacy pokochali hygge, czyli duńską filozofię szczęśliwego spędzania czasu w miłym, minimalistycznie wyposażonym otoczeniu – dzięki ofercie JYSK w Nowej Stacji, wcielenie jej w życie będzie jeszcze prostsze – dodaje Maciej Krzewiński, COO ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji.

Nowe miejsce w Pruszkowie

Znając potrzeby mieszkańców w zakresie urządzania wnętrz, atrakcyjność i potencjał Nowej Stacji na zakupowej mapie miasta doceniło także m.in. RTV EURO AGD, które zdecydowało się otworzyć w Pruszkowie drugi, większy sklep z bogatszym asortymentem.

Dzięki dostosowaniu oferty do oczekiwań, Nowa Stacja stanie się nie tylko miejscem wygodnego robienia zakupów, ale przede wszystkim nową destynacją spotkań w gronie bliskich i znajomych. Potencjał pierwszej w Pruszkowie nowoczesnej galerii handlowej docenili także liczni, kluczowi w branży najemcy, m.in. H&M, CCC, Superpharm czy Carrefour. Natomiast w specjalnie zaprojektowanej strefie rekreacyjno-rozrywkowej będzie można zadbać o zdrowie i dobrą kondycję w klubie fitness Zdrofit, a także obejrzeć premiery filmowe w najnowocześniejszym, 7-salowym kinie, którego operatorem została sieć Multikino.

Otwarcie centrum handlowego planowane jest na drugą połowę 2018 r. Wykonawcą generalnym jest Karmar S.A. W komercjalizacji centrum dewelopera wspiera firma Aspenn.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn