Media Markt z aplikacją lokalizującą produkty

Store Guide to nowa aplikacja od Philips Lighting, która została wprowadzona do flagowego sklepu Media Markt w holenderskim mieście Eindhoven. Aplikacja umożliwia lokalizowanie produktów w sklepie, dzięki wykorzystaniu innowacyjnego oświetlenia LED działającego jako wewnętrzny system pozycjonowania.

Aplikacja Store Guide wykorzystuje system Philips Indoor oraz system wewnętrznego mappingu Aisle411. Oprawy Philips LED przesyłają swoją lokalizację poprzez modulację światła, którą wykrywa smartfon. Zebrane dane pozwalają zlokalizować poszukiwany przez klienta produkt i wskazać mu drogę do niego, a także na przesyłanie ofert specjalnych. Producent zapewnia, że aplikacja nie zagraża prywatności, ponieważ nie gromadzi ona danych osobowych użytkownika.

Wygodne zakupy

StoreGuide jest częścią wprowadzanym w Media Markt zmian, które mają przenieść klienta na wyższy poziom doświadczeń zakupowych. – Media Markt przoduje we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w kwestiach obsługi klienta i technologii. Aplikacja Store Guide idealnie się w to wpasowuje. Dzięki funkcji lokalizacji od firmy Philips Lighting umożliwiamy inspirujące, zabawne i wygodne zakupy dla naszych klientów – mówi Gordon Scholz CEO oddziału holenderskiego Media Markt.

Aplikacja MediaMarkt Store Guide została opracowana przez firmę Novomind. Za przygotowanie cyfrowej mapy i trasy odpowiada amerykańska firma Aisle411. Z kolei innnowacyjny system określający lokalizację produktów na półkach przygotowała spółka Pricer ze szwedzkiej grupy Electronic Shelf Labels.

Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych w systemach operacyjnych Android i iOS.

Sklepy Media Markt oferują asortyment w zakresie elektroniki użytkowej. Można w nich kupić zarówno nowinki techniczne, produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt. W Polsce sieć posiada 60 sklepów.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn