EPP finalizuje zakup trzech nieruchomości handlowych

Spółka Echo Polska Properties NV (EPP) poinformowała o sfinalizowaniu zakupu trzech nieruchomości handlowych – Twierdza w Kłodzku, Twierdza w Zamościu i Wzorcownia we Włocławku – od  funduszy zarządzanych przez Blackstone. Kwota transakcji to 141,60 milionów euro.

– Cieszymy się z powiększenia naszego portfela aktywów o trzy kolejne centra handlowe dominujące i bezkonkurencyjne w swoich regionach – mówi Hadley Dean, prezes zarządu EPP.

Przedmiotem transakcji są centra handlowe o łącznej powierzchni 73 tys. mkw., z doskonałą lokalizacją i łatwą dostępnością dla klientów. Obiekty wyróżniają się doskonale dobranymi najemcami, zarówno jeśli chodzi o ich ilość, jak i oferowany asortyment.  Wszystkie projekty mają szeroki zasięg oddziaływania.

Twierdza w Kłodzku i Zamościu oraz Wzorcownia we Włocławku w nowych rękach

Transakcja dotyczy centrum handlowego Galeria Twierdza w Kłodzku,   Galerii Twierdza w Zamościu oraz centrum handlowego Wzorcownia we Włocławku. Galerie Wzorcownia i Twierdza Kłodzko działają od 2009 r., natomiast Twierdza Zamość – od 2011. Wszystkie obiekty mogą pochwalić się zróżnicowaną grupą najemców oraz tzw. kluczowymi najemcami funkcjonującymi we wszystkich galeriach, takimi jak: marki z grupy LLP, H&M, Rossmann, Carrefour, Cinema 3D, CCC, Empik i Smyk.

Wszystkie te centra handlowe, zlokalizowane w południowej i północnej Polsce, są wynajęte w 100 proc. i dominują w swoich regionach.

Od 2014 roku wszystkimi centrami zarządzała spółka Multi Poland wschodząca w skład Multi Corporation – głównego właściciela, zarządcy i (re)dewelopera centrów handlowych w Europie i Turcji.

– Jako dyrektor zarządzająca Multi Poland cieszę się, że nasz inwestor był w stanie przeprowadzić udaną sprzedaż tych aktywów i tym samym wyjść z inwestycji – mówi Barbara Topolska, dyrektor zarządzająca Multi Poland.

Transakcja jest spójna z naszą strategią inwestowania w domnujące centra regionalne w miastach, w których jeszcze nie jesteśmy obecni – dodał Dean. – Dzięki wykorzystaniu potencjału handlowego polskich miast, chcemy stworzyć trwały i największy portfel nieruchomości handlowych i tym samym zwiększyć skalę i zakres naszej działalności.’

Echo Polska Properties to holenderska spółka działająca według formuły REIT i inwestująca w sektorze nieruchomości, zwłaszcza nieruchomości biurowych, handlowych i przemysłowych na terenie całej Polski. Zdywersyfikowany portfel aktywów obejmuje 9 projektów biurowych, 15 projektów handlowych i dwie działki budowlane o łącznej powierzchni 626 783 mkw.

Multi jest  właścicielem, menedżerem i deweloperem wysokiej jakości centrów handlowych w Europie i w Turcji. Jako dobrze skapitalizowana, zorientowana na wzrost, paneuropejska platforma projektów handlowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.