Focus Park Włocławek zmienił właściciela

Fundusz Newbridge nabył centrum handlowe Focus Park we Włocławku od prywatnego inwestora z siedzibą w Luxemburgu. Przy transakcji doradzała agencja BSC Real Estate Advisors.

– Centrum doskonale wpisuje się w strategię Newbridge, polegającą na nabywaniu dobrze usytuowanych obiektów handlowych, wynajętych wysokiej klasy najemcom, dających jednocześnie możliwość uzyskania wartości dodanej w dłuższym okresie. To druga nasza tego typu transakcja w tym roku po nabyciu Parku Handlowego w Namysłowie – komentuje Rory Mepham, Managing Director, Newbridge.

Inwestycja wysokiej jakości

Focus Park usytuowany jest przy ul. Komunalnej we Włocławku, w województwie kujawsko- pomorskim. Nieruchomość została wybudowana w 2011 roku. Centrum zajmuje powierzchnię 6 500 mkw. a na jego terenie znajduje się aktualnie 9 sklepów m.in. Media Expert, Rossmann, CCC, Deichmann, KIK and PEPCO. Focus Park oferuje odwiedzającym 316 miejsc parkingowych. 

– Uważamy, że jest to wysokiej jakości inwestycja. Sektor tego typu obiektów, w tym parków handlowych, w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Obiekty te zapewniają właścicielom bezpieczny, długoterminowy przychód, są łatwe w zarządzaniu i charakteryzują się dużą płynnością na rynku – dodaje Jason Sharman, Managing Partner, BSC Real Estate Advisors. 

Newbridge jest firmą inwestycyjną zlokalizowaną w Warszawie i spółką w pełni zależną od Somerston Group, prywatnego domu inwestycyjnego założonego w latach 50. XIX wieku przez rodzinę założycielską Grupy.

BSC Real Estate Advisors jest całkowicie niezależną firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych, koncentrującą się na obszarze Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Firma została założona w marcu 2017 poprzez połączenie części doradczej Balmain Asset Management i firmy Sharman Church

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.