Silesia Outlet
Silesia Outlet

Do grona najemców Silesia Outlet, największego centrum wyprzedażowego powstającego na Górnym Śląsku, dołączyła marka eleganckiej bielizny – Bagatelle.  Inwestorem centrum jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG, a za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

Od ponad 105 lat kobiety nie wyobrażają sobie bez niego życia – biustonosz. Z roku na rok przychody na globalnym rynku w segmencie bielizny rosną, a w 2016 roku wyniosły ponad 82 mld dolarów, zaś w Europie rynek bielizny stanowi ok. 45 procent udziałów w rynku. Zgodnie z potrzebami rynku, Silesia Outlet kompletuje najemców z tego sektora.  Już wkrótce w centrum pojawi się salon Bagatelle o powierzchni ponad 100 mkw.,  w którym dostępna będzie szeroka, wyselekcjonowana oferta najlepszych polskich marek bieliźniarskich.

– Z  przyjemnością dołączamy do najemców powstającego w Gliwicach, największego na Górnym Śląsku centrum wyprzedażowego – mówi Maciej Iłowski , właściciel salonów z bielizną Bagatelle. – Obecność wielu popularnych sieci sportowych, modowych oraz sąsiedztwo już istniejących dwóch obiektów retail parku, Auchan i Leroy Merlin, które odwiedza rocznie około 4,5 mln osób oznacza duży potencjał dla naszej marki oraz samego obiektu. W naszym salonie w Outlet Silesia dostępna będzie oferta najlepszych polskich  marek jak Dalia, Alles Ewa Bień, Nessa czy Kris Line produkujących nowoczesną ale niezwykle zmysłową i seksowną bieliznę – w doskonałej, outletowej cenie –  dodaje Maciej Iłowski , właściciel salonów z bielizną Bagatelle.

W Silesia Outlet na powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych oraz obuwniczych, dostępnych zawsze co najmniej 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach handlowych. W Silesia Outlet swoje salony otworzą m.in.: Vistula i Wólczanka, Kubenz, Bruno Zinger, Lavard, Lancerto, Lee Cooper, Lee Wrangler, Gee One, Pumy, Reebok , Adidas, New Balance, Guess, Umbro a także Venezia i Unisono oraz Pierre Cardin, który w salonie zaoferuje produkty takich marek jak Bugatti i Milestone. Po zakupach będzie można odpocząć w restauracji Olimp lub Mia Pizza.

Dużą zaletą inwestycji jest  doskonała lokalizacja w Gliwicach, tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków). W bezpośredniej strefie zasięgu zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie dwa obiekty retail parku, Auchan i Leroy Merlin, odwiedza rocznie około 4,5 mln osób. Silesia Outlet w ubiegłym miesiącu otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę; pierwsze prace budowlane rozpoczną się już w sierpniu, a otwarcie centrum zaplanowano na rok 2018.

6B47 Poland to firma koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski. Należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG, aktualnie rozwijającej i realizującej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości inwestycji przekraczającej miliard euro.