Magnolia Park zmieni właściciela

Do UOKiKu trafił wniosek o przejęcie kontroli nad spółką Kasama Investments sp. z o.o , która jest właścicielem centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu.

Galerię chce kupić Union Investment, który jest właścicielem m.in. łódzkiej Manufaktury czy poznańskiego biurowca Maraton.

– Zgłoszenie zamiaru koncentracji dotyczy planowanego przejęcia przez Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu, wyłącznej kontroli nad Kasama Investments sp. z o.o.  W wyniku tej transakcji cała działalność gospodarcza Kasamy będzie kontrolowana przez UIR jako jej wyłącznego udziałowca – czytamy w komunikacie UOKiK.

UIR jest spółką należącą do Grupy DZ Bank.  Grupa DZ Bank jest częścią spółdzielczej sieci finansowej zrzeszającej lokalne banki spółdzielcze w Niemczech.   W ramach szerszej Grupy DZ Bank UIR stanowi część Grupy Union Investment i specjalizuje się w inwestycjach w nieruchomości za pośrednictwem otwartych funduszy.

Kasama jest właścicielem wrocławskiego centrum handlowego Magnolia Park.  Kasama jest obecnie wyłącznie kontrolowana przez Magnolia Holdings, spółkę kontrolowaną przez The Blackstone Group L.P., będącą firmą inwestycyjną o zasięgu globalnym.

100 tys. mkw. powierzchni i 250 sklepów w Magnolia Park

Magnolia Park to jedno z największych centrów handlowych we Wrocławiu. Dysponuje powierzchnią 100 tys. mkw. na której mieści ok. 250 sklepów. Galeria została otwarta w 2009 roku. W 2015 r. przeszła rozbudowę o 20 tys. mkw. Co roku odwiedza ją 10 mln osób. Klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych. Obiekt należy do Blackstone, a obecnym zarządcą obiektu jest Multi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl