Intermarche debiutuje w stolicy

7 września nastąpi otwarcie pierwszego w stolicy supermarketu spożywczego Intermarché. Zlokalizowany na warszawskim Ursynowie sklep to 230. punkt sprzedaży sieci w Polsce i 7. w województwie mazowieckim.

Intermarché na Ursynowie to pierwszy sklep Grupy Muszkieterów w Warszawie. Grupa nie poprzestaje jednak na tej inwestycji i już planuje dalszy rozwój w stolicy, weryfikując możliwe lokalizacje kolejnych sklepów. Wyróżnikiem nowego Intermarché w stosunku do innych supermarketów Grupy jest dostosowanie konceptu do wymagań konsumentów, jakie mają wobec sklepu osiedlowego. W tym przypadku liczy się bowiem bliskość, niewielki format i bogaty asortyment.

Plany ekspansji Intermarche

– Rynek handlu detalicznego w Polsce jest już ukształtowany, ale nadal wykazuje dynamikę i wciąż posiada duży potencjał wzrostu. Otwarcie pierwszego sklepu w Warszawie to zatem nie tylko biznesowe podsumowanie 20 lat działalności Grupy Muszkieterów w Polsce, ale także początek realizacji naszych planów rozwojowych na stołecznym rynku – mówi David de Bosschère, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Sieć Intermarché to wiarygodny i solidny partner w biznesie. W 2016 r. wraz z przymarketowymi stacjami paliw wypracowała blisko 4,7 mld zł obrotów, odnotowując tym samym wzrost o 6,7 proc. rok do roku.

– Intermarché jest obecnie w czołówce sieci spożywczych jeśli chodzi o wysokość obrotów na mkw. Mamy solidne podstawy do dalszego rozwoju, dlatego naszą ambicją i celem jest znaleźć się w pierwszej piątce sieci spożywczych w Polsce – mówi Hanna Olech, prezes Dyrekcji Handlowej Intermarché.

Oprócz działalności biznesowej, Grupa Muszkieterów, jako część lokalnej społeczności, aktywnie włącza się w jej życie.

– Lokalne zaangażowanie to ważny element działalności Grupy Muszkieterów oraz nasz wyróżnik. Nie współpracujemy z miejscowymi dostawcami, ale też staramy się być częścią społeczności, w której funkcjonujemy. Odpowiadając na potrzeby naszych sąsiadów, budujemy place zabaw dla dzieci, organizujemy akcje prozdrowotne, bierzemy udział w zbiorkach żywności dla potrzebujących oraz wspieramy lokalne schroniska dla zwierząt. Dzięki temu jesteśmy kojarzeni nie tylko jako marka sklepów spożywczych, ale także jako działacz na rzecz rozwoju regionu, w którym funkcjonujemy – podsumowuje David de Bosschère, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

374 supermarkety Intermarché i Bricomarché

Grupa Muszkieterów to obecna od 20 lat na polskim rynku największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 374 supermarkety Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest obecnie około 15 800 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl