Centrum Wina planuje kolejne otwarcia sklepów

Ambra S.A. wykorzystuje potencjał rosnącego rynku wina i otwiera swój 25 sklep Centrum Wina w warszawskiej Galerii Północnej. Spółka planuje już kolejne otwarcia. Wiosną 2018 r. winiarski sklep specjalistyczny powstanie w nowym kompleksie handlowo-usługowym Forum Gdańsk

– Pomimo stale rosnącej rzeszy klientów i członków Kocham Wino na mapie Polski nadal pozostaje wiele białych plam. To dla nas potencjał rozwoju – mówi Robert Ogór, Prezes Ambra S.A. – Ten przyśpieszony wzrost rynku wina i ogólnej zamożności Polaków każe nam poważniej myśleć o otwarciach nowych sklepów Centrum Wina również w miastach nienależących do największych aglomeracji.

Lokal w Galerii Północnej to siódmy warszawski sklep sieci Centrum Wina i trzeci na prawym brzegu Wisły. Na 34 metrach kwadratowych zaoferuje ponad 500 win oraz 100 whisky z całego świata. Dla wielu znanych światowych producentów Centrum Wina jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Przypomnijmy, Ambra stworzyła pionierski projekt dystrybucji fine wines w 1999 r. Od tego czasu Polacy dwukrotnie częściej piją wino, wzrosły też ich oczekiwania i aspiracje. Polski rynek wina rośnie w skali roku o 7 proc.

– Naszą misją jest wspieranie konsumentów w zamiłowaniu do wina – mówi Marek Rawicki, Dyrektor Działu Sprzedaży Detalicznej Ambra S.A. – Centrum Wina tworzy kulturę wina w Polsce i urzeczywistnia ideę miejsca spotkań miłośników wina. Jesteśmy w „centrum”. Wokół naszych sklepów powstała największa w Polsce winiarska społeczność. Program Kocham Wino zrzesza ponad 120 tys. osób, z czego prawie połowę w samym województwie mazowieckim. Jeśli wszyscy przyjdą na otwarcie Galerii Północnej, na każdym metrze kwadratowym znajdą się aż dwie osoby.

Ambra S.A. jest największym w Polsce producentem, importerem i dystrybutorem win. W czerwcu 2005 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dostarcza produkty do sklepów, sieci handlowych i hurtowni. Pod szyldem Centrum Wina prowadzi sieć 25 specjalistycznych sklepów, oferujących ponad 500 gatunków win z ponad 50 regionów z całego świata oraz obsługuje ponad 1,5 tys. restauracji. Sklepy Centrum Wina zlokalizowane są głównie w najlepszych galeriach handlowych największych polskich miast.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

PARTNER MIESIĄCA

Serenada #bardziej otwarte centrum handlowe.

Centrum Serenada to nie tylko bogata oferta handlowa, ale przede wszystkim przestrzeń stworzona z myślą o mieszkańcach Krakowa. To wyjątkowe miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji.