MediaMarkt na czele sektora RTV i AGD

MediaMarkt na czele, tuż za nim Allegro, RTV Euro AGD oraz Mediaexpert – tak prezentuje się czołówka sklepów internetowych oferujących sprzęt RTV i AGD w badaniu “E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska”

Podobnie jak w przypadku perfumerii, kategoria serwisów internetowych sprzedających sprzęt RTV i AGD charakteryzuje się kilkoma głównymi markami wymienianymi przez badanych. Jednak w tym wypadku różnice między nimi są prawie niewidoczne i wszystkie znajdują się na tym samym poziomie wskazań. Najczęściej spontanicznie wymienianymi markami w kategorii są MediaMarkt (20 proc.), Allegro (19 proc.), RTV Euro AGD (18 proc.) oraz Mediaexpert (18 proc.).

Na dalszych miejscach znalazły się serwisy e-commerce takich marek jak Saturn, Neonet, Olx, Ole ole, czy Komputronik.

Wyzwania i szanse w branży e-commerce

– Rynek e-commerce w Polsce rośnie bardzo dynamicznie – w porównaniu do zeszłego roku wzrósł aż o 6 punktów procentowych, a wprowadzenie zakazu handlu w niedziele może tę tendencję zdecydowanie przyspieszyć. Rosnąca liczba kupujących nie dziwi. We wrześniu ubiegłego roku wyszukiwarka Google skończyła 18 lat, zatem pokolenie wchodzące dziś w pełnoletność miało z nią do czynienia właściwie od momentu rozpoczęcia przygody z internetem – komentuje Katarzyna Binert, E-commerce Manager w firmie Gemius.

Jej zdaniem, odsetek kupujących w zagranicznych e-sklepach zapewne będzie stale rósł – użytkownicy szukają tam produktów bardziej przystępnych cenowo oraz niedostępnych w kraju. Wpływ na to może mieć także wniosek ustawodawczy na poziomie Unii Europejskiej przewidujący zakaz stosowania geoblokowania oraz ujednolicenie cen przesyłek międzynarodowych.

– Porównując wyniki do zeszłorocznej edycji widać zdecydowaną potrzebę szybszej i tańszej lub darmowej wysyłki, co także nie jest zaskoczeniem. E-commerce nie może funkcjonować bez sprawnej logistyki – dodaje ekspertka firmy Gemius.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl