Najnowszy projekt Immofinanz na SCF 2017

shopping-center-forum-cee-edition-2017

– Tegoroczne uczestnictwo w jesiennej edycji Shopping Center Forum, było dla nas wyjątkowe, ze względu na nasze wielkie otwarcie VIVO! Krosno, które miało miejsce 29 września, czyli tuż po zakończeniu Forum. Stąd też na naszym standzie nie tylko mieliśmy okazję, jak co roku, zaprezentować naszą kompleksową ofertę handlową, ale także wspólnie świętować nasz sukces w zakresie komercjalizacji VIVO! Krosno, które na dzień otwarcia było w pełni wynajęte – mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz.

Dzięki otwartemu centrum handlowemu VIVO! Krosno, łączny portfel obiektów pod tą parasolową marką należącą do Immofinanz, wzrósł do dziesięciu, w czterech krajach. Najnowsza galeria na krośnieńskiej mapie handlowej posiada ponad 21 tys. mkw. pod wynajem z łącznie 70 sklepami. W dniu otwarcia obiekt jest w pełni skomercjalizowany. W oficjalnym otwarciu wzięli udział przedstawiciele miasta, Immofinanz, Acteeum Group, partner przy realizacji tego projektu oraz generalny wykonawca. Łączny koszt inwestycji w Krośnie wyniósł ok. 34 mln euro.

– Polska była punktem wyjścia dla sukcesu VIVO! Pierwsze centrum handlowe pod tą marką otworzyliśmy w 2014 roku w Pile i następnie ruszyliśmy z kolejnymi projektami. W kolejnym kroku zdecydowaliśmy wdrożyć ten doskonale przyjęty przez klientów koncept w pozostałych naszych obiektach handlowych, na innych rynkach – mówi Oliver Schumy, Prezes Zarządu Immofinanz. – Centra handlowe VIVO! generują ponad 20 proc. łącznych przychodów z najmu, dlatego stanowią tak kluczowy element naszego portfela – dodaje.

– VIVO! Krosno to nie tylko zakupy, ale także szeroko rozumiana rozrywka, stylowe i przyjazne miejsce. Jesteśmy przekonani, że stanie się ono nowym, ulubionym miejscem spotkań mieszkańców, w którym chcieli przebywać i do którego będą wracać – mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz. – Spośród wszystkich najemców nowej galerii, aż 30 debiutuje ze swoją ofertą w mieście. Łącznie zajmują oni ponad 11 tys. mkw., czyli ponad połowę dostępnej powierzchni najmu w obiekcie. To podkreśla wysoką atrakcyjność naszego konceptu VIVO! – dodaje.

Dogodna lokalizacja

Centrum handlowe VIVO! Krosno jest zlokalizowane przy ulicy Bieszczadzkiej 29. Co ważne, obiekt ten jest doskonale skomunikowany z miastem i regionem dzięki sieci transportu publicznego oraz przebiegającej obok drodze krajowej nr 28 prowadzącej do Jasła i Sanoka. Bezpośrednio przed obiektem dla odwiedzających udostępniono parking na 700 miejsc oraz specjalny, nowy przystanek „VIVO! Krosno” dla prywatnych przewoźników. Istniejący przystanek autobusowy znajduje się w odległości 200 metrów od wejścia do centrum. Centrum otrzymało certyfikat BREEAM Design Stage na poziomie bardzo dobrym.

Marka VIVO! należąca do Immofinanz aktualnie zawiera dziesięć obiektów handlowych rozlokowanych w czterech krajach, Polsce, Rumunii, Czechach i na Słowacji. Pierwsze centrum handlowe VIVO! zostało otwarte w październiku 2014 roku w Pile.

Inwestycja w Krośnie to drugi projekt, po VIVO! Stalowa Wola, który Immofinanz prowadził wraz z partnerem, spółką Acteeum Group (podział udziałów w projekcie: 85 proc. Immofinanz, 15 proc. Acteeum Group).

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

PARTNER MIESIĄCA RETAILNET.PL

Serenada #bardziej otwarte centrum handlowe.

Centrum Serenada to nie tylko bogata oferta handlowa, ale przede wszystkim przestrzeń stworzona z myślą o mieszkańcach Krakowa.