Maxi Zoo zdradza ambitne plany ekspansji na najbliższe miesiące

maxi zoo sklep

Na koniec 2017 roku sieć sklepów Maxi Zoo będzie liczyła 20 sklepów. W przyszłym roku sieć ma ambitne plany otworzyć kolejne 20 lokali.

Maxi Zoo jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci sklepów dla zwierząt w Polsce. Po 5 latach obecności w naszym kraju posiada 13 sklepów – sześć w Warszawie (Białołęka, Bemowo, Mokotów, Sadyba, Targówek, Włochy), dwa w Poznaniu (Franowo i Winogrady), po jednym w Milanówku, Wołominie, Piasecznie, Sosnowcu, Opolu i we Wrocławiu.

W każdym ze sklepów Maxi Zoo można znaleźć w ofercie ponad 6 tys. produktów znanych i cenionych firm oraz dostępne tylko w sklepach Maxi Zoo produkty marek własnych (karmy i akcesoria). Z końcem roku klienci będą mogli odwiedzić kolejne sklepy Maxi Zoo w Łodzi, Gdyni, Krakowie, Wołominie, Bytomiu i Wrocławiu. Na koniec 2017 będzie liczyła już 20 sklepów. Zgodnie z planem, na koniec 2018 roku, będzie ich dwa razy więcej.

Maxi Zoo należy do niemieckiej grupy Fressnapf

Maxi Zoo to nowoczesna sieć sklepów należąca do niemieckiej grupy Fressnapf, europejskiego potentata w branży, z obrotami na poziomie 1,85 mld EUR rocznie. Obecnie Fressnapf posiada sklepy w dwunastu krajach europejskich, z czego rynek polski, obok francuskiego i niemieckiego, jest priorytetem pod względem ekspansji dla firmy.

Co ważne, Maxi Zoo w swoich sklepach nie sprzedaje zwierząt. Jedną z głównych wartości sieci jest ochrona i troska o wszystkie zwierzęta. Maxi Zoo wychodzi z założenia, że w zgodzie z tym powinny one mieć zapewnioną odpowiednią ilość przestrzeni, dostosowaną do wymagań gatunkowych. Mimo że powierzchnia sklepów to około 450-500 mkw. (więcej niż liczą inne sieci sklepów zoologicznych w Polsce), to i tak niewystarczająco, by zapewnić zwierzętom komfortowe warunki przebywania.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

PARTNER MIESIĄCA RETAILNET.PL

Serenada #bardziej otwarte centrum handlowe.

Centrum Serenada to nie tylko bogata oferta handlowa, ale przede wszystkim przestrzeń stworzona z myślą o mieszkańcach Krakowa.