Szersza oferta usługowa w Gemini Park Bielsko-Biała

Stacja Green Way w Gemini Park Bielsko-Biała

W Gemini Park Bielsko-Biała uruchomiono stację ładowania pojazdów elektrycznych. Jak podkreśla zarząd obiektu, to element podkreślający otwarcie obiektu na nowe technologie.

Nowa ładowarka Greenway Infrastructure Poland zostałam ulokowana na parkingu podziemnym Gemini Park Bielsko-Biała. Stacja umożliwia jednoczesne podłączenie trzech pojazdów. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze naładowanie baterii do optymalnych 80 proc. zajmuje średnio od 20 do 40 min. Pierwsze samochody już skorzystały z nowej ładowarki. Usługa do końca roku będzie bezpłatna.

– Naszym celem jest sprawienie, aby podróż samochodem elektrycznym była możliwa i łatwa, a powietrze w miastach stało się czystsze – mówi Rafał Czyżewski z Greenway Infrastructure Poland. – Budowana przez nas sieć blisko 200 szybkich stacji ładowania sprawi, że zwłaszcza przemieszczanie się samochodem elektrycznym na długim dystansie będzie dużo łatwiejsze niż obecnie i nie będzie wymagać skomplikowanego planowania. Cieszy nas także bardzo fakt, że nasza ładowarka stanęła w mieście o dużych osiągnięciach w zakresie poprawiania jakości powietrza – dodaje Czyżewski.

– Bielsko-Biała od lat podejmuje szereg działań na rzecz zrównoważonego rozwoju – mówi Zbigniew Michniowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bielska-Biała ds. Zrównoważonego Rozwoju. – W trakcie realizacji europejskiego projektu ENGAGE w 2011 roku, w którym Bielsko-Biała uczestniczyło jako jedyne polskie miasto, wiele osób, firm i instytucji w mieście zostało tzw. Ambasadorami Klimatu. Jednym z takich Ambasadorów jest także Gemini Park Bielsko-Biała, które dzięki zastosowanym procedurom oszczędzania prądu, ciepła i wody osiągnęło w 2011 roku roczne oszczędności na poziomie 3,2 mln kWh. To już wtedy było rekordowe i imponujące. Nie dziwi więc, że to właśnie w Gemini Park powstała stacja ładowania samochodów elektrycznych – podsumowuje Z. Michniowski.

Działająca w Gemini Park Bielsko-Biała nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych to kolejne udogodnienie dla klientów przyjeżdżających do centrum handlowego samochodami. Z myślą o ich wygodzie, bielskie Gemini oferuje profesjonalną myjnię samochodową, a także jako jedyne w regionie posiada system informacji o zajętości miejsc parkingowych.

– Zawsze jesteśmy otwarci na nowe technologie i zawsze wspieramy ekologię. Dlatego bardzo szybko zdecydowaliśmy się na współpracę z Greenway Infrastructure. Bardzo cieszymy się z tego, że Gemini Park stał się jednym z pierwszych, ważnym elementem powstającej sieci ładowania pojazdów elektrycznych, a także, że dzięki wspieraniu elektromobilności przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w Polskich miastach – dodaje Krzysztof Brączek, Dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Bielsko-Biała.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała ma obecnie 40 tys. mkw. GLA i 120 lokali handlowo-usługowych. Po przeprowadzonych zmianach Gemini Park w Bielsku-Białej jest pierwszym obiektem handlowym w regionie, w pełni dostosowanym do potrzeb całych rodzin z dziećmi.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

PARTNER MIESIĄCA RETAILNET.PL

Serenada #bardziej otwarte centrum handlowe.

Centrum Serenada to nie tylko bogata oferta handlowa, ale przede wszystkim przestrzeń stworzona z myślą o mieszkańcach Krakowa.