Echo pozyskało pieniądze na budowę Galerii Młociny

Galeria Młociny

Spółki Echo Investment i EPP (Echo Polska Properties) podpisały z Bankiem Zachodnim WBK S.A. jako agentem, PKO Bankiem Polskim S.A i Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę kredytową o wartości 175 mln EUR oraz ponad 34 mln PLN kredytu VAT.

Uzyskane środki zostaną przeznaczone na budowę Galerii Młociny w Warszawie. Kredyt udzielony został na okres budowy oraz pięcioletni okres inwestycyjny.

– Galeria Młociny będzie nowym miejscem na handlowo-rozrywkowej mapie Warszawy. Bardzo nam zależało, by w proces finansowania zaangażować najbardziej aktywne na polskim rynku instytucje finansowe. Ze względu na znaczącą kwotę finansowania, jak i miastotwórczą wartość projektu, wspólnie z naszym partnerem EPP zdecydowaliśmy się na współpracę z konsorcjum uznanych instytucji finansowych, jakimi są Bank Zachodni WBK S.A., PKO Bank Polski S.A i Bank Gospodarstwa Krajowego. Takie partnerstwo gwarantuje sprawne dokończenie budowy Galerii Młociny i otwarcie jej dla przyszłych klientów. Jednocześnie chcemy podkreślić, że jesteśmy dumni z zaufania, jakim obdarzyli nas partnerzy z konsorcjum finansowego – mówi Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

Inwestycja handlowo-biurowa

Galeria Młociny to inwestycja handlowo-biurowa o łącznej powierzchni najmu 82 000 mkw., z czego 71 000 mkw. przeznaczono na handel, rozrywkę i gastronomię. Znajdą się w niej nowoczesne kino, klub fitness, rozbudowaną strefę food-court, a także centrum medyczne. Galeria jest już w 60 proc. wynajęta.

Wśród kluczowych marek modowych swoje sklepy będą tam miały m.in. grupa Inditex, a także Van Graaf, H&M, C&A, CCC, Sephora, Douglas, Intermarche, MediaMarkt Saturn, RTV Euro AGD, Go Sport, Martes Sport, SMYK oraz z sieć kinowa CINEMA 3D i klub fitness Calypso. Budowa pierwszej fazy rozpoczęła się w październiku 2016 r., a zakończenie budowy przewidziane jest na I kwartał 2019 r.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn