Otwarto najnowocześniejsze kino Cinema City w Polsce

Najbardziej zaawansowane technologicznie kino Cinema City w Polsce otwarto w Centrum Handlowym Wroclavia we Wrocławiu. To już 35. kino sieci należącej do grupy Cineworld.

Szacuje się, że w tym roku w Polsce zostanie sprzedanych nawet 60 mln biletów. Rynek kinowy w naszym kraju rozwija się dynamicznie, Polacy coraz częściej wybierają kino jako miejsce spędzania wolnego czasu i pod tym względem doganiają trendy zachodnie. Dlatego Cinema City jako pionier innowacyjnych technologii stosowanych w branży kinowej, takich jak kina IMAX®, sale Škoda 4DX®, czy system dźwiękowy Dolby Atmos®, inwestuje w kolejne, nowoczesne kina na najwyższym europejskim poziomie.

Cinema City z 35 kinami w Polsce

We wrześniu, w Warszawie zostało otwarte kino Cinema City w Galerii Północnej z 11 salami na ponad 2 tys. widzów i z pierwszą w stolicy salą z nagłośnieniem Dolby Atmos®, a już 18 października ruszyło 35. i zarazem najbardziej zaawansowane technologicznie kino Cinema City w Polsce. W Cinema City Wroclavia do dyspozycji kinomanów jest 20 klimatyzowanych sal na ponad 3 tys. widzów, w tym pierwszy we Wrocławiu IMAX®, sala Škoda 4DX®, luksusowa strefa VIP a także 3 sale z przełomowym systemem dźwiękowym Dolby Atmos®, a także a także 2 bary i kawiarnia Cinema Café.

Ekran IMAX® ma 18 m wysokości i 24 m szerokości, rozciągając się od ściany do ściany i od podłogi do sufitu. Jest płaski, ale ma niewielkie zakrzywienie wykraczające poza obszar widzenia peryferyjnego. To w połączeniu z amfiteatralnym układem widowni, zapewnia doskonałą i pełną widoczność z każdego miejsca na sali.

Sala Skoda 4DX w Cinema City Wroclavia

Seans w sali Škoda 4DX®, dzięki rewolucyjnej technologii 4DX®, która oddziałuje na wszystkie zmysły. Gdy widzowie usiądą w ruchomych fotelach z symulatorami ruchu wznoszenia, kołysania i falowania, doskonale zsynchronizowanymi z wydarzeniami na ekranie, naprawdę poczują się jak środku akcji. Dodatkowo widzowie podczas projekcji fizycznie odczuwają różne sensoryczne efekty specjalne.

Strefa VIP to wydzielona część kina z komfortowym lobby i 3 kameralnymi salami. Widzowie będą mogli delektować się świeżo przyrządzonymi daniami, napojami i deserami – wszystko w wersji all inclusive. Na seansie filmowym w jednej z 3 kameralnych sal, wyposażonych w skórzane, eleganckie, elektrycznie regulowane fotele premium z oparciem i podnóżkiem, widzowie mogą zrelaksować się i cieszyć się projekcją w formacie 2D lub 3D.

Spółka z Grupy Cineworld

Cinema City Poland należy do grupy Cineworld, która jest jedną z największych sieci na rynku rozrywki w Europie i Izraelu. Cineworld obejmuje 9 krajów: Polskę, Wielką Brytanię, Irlandię, Izrael, Węgry, Czechy, Bułgarię, Rumunię oraz Słowację. Łącznie spółka prowadzi 229 kin z ponad 2 tys. ekranami.

W Polsce posiada 35 kin. Jako lider innowacyjnych technologii stosowanych w branży kinowej, Cinema City wprowadziło do Polski najnowsze rozwiązania udostępniając widzom 6 kin IMAX®, 6 sal Škoda 4DX® oraz 4 sale z nagłośnieniem Dolby Atmos®. Cinema City jako pierwsza i jedyna sieć kin w Polsce oferuje swoim klientom roczny abonament – Cinema City Unlimited – który umożliwia nieograniczony dostęp do filmowych hitów. Cinema City prowadzi także sprzedaż reklam w kinach za pośrednictwem New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film, spółki zależne. Cineworld jest jedną z najszybciej rosnących sieci kin w Europie.

Cinema City w Centrum Handlowym Wroclavia we Wrocławiu
Cinema City w Centrum Handlowym Wroclavia we Wrocławiu
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn