Bobby Burger: od food trucka do lokalu w Manufakturze

Na rynku Manufaktury w Łodzi otwarto kolejną restaurację polskiej sieci Bobby Burger, która w pięć lat otworzyła 34 punkty w całej Polsce.

W 2012 roku był foodtruck, rok później – pierwszy stacjonarny lokal w Warszawie, a dziś sieć Bobby Burger liczy aż 34 restauracje w najlepszych lokalizacjach. Nic więc dziwnego, że do tego grona dołączyła Manufaktura w Łodzi. – Jedną z głównych idei przyświecających marce Bobby Burger jest bycie w centrum, sercu wydarzeń miasta. Taka jest właśnie Manufaktura, dlatego nie mogło nas tu zabraknąć – tłumaczy Maciej Sobolewski, Marketing Manager Bobby Burger.

Restauracja ma 70 mkw. i mieści się w ciągu zabytkowych budynków na rynku, w których w XIX wieku funkcjonowały warsztaty na potrzeby fabryki Izraela Poznańskiego. Dziś są tu restauracje, a także sklep Saturn.

Restauracja Bobby Burger w Manufakturze

W kameralnym lokalu dominuje ciemne drewno oraz industrialne elementy nawiązujące bezpośrednio do charakteru Łodzi, Manufaktury i ich historii. Na dwóch piętrach wydzielono zarówno strefy do szybkiego zjedzenia posiłku, jak i miejscami przeznaczonymi na dłuższe spotkania ze znajomymi lub spotkania biznesowe.

300 sklepów w Manufakturze

Manufaktura działa od 2006 roku, powstała na terenach dawnego imperium włókienniczego I.K. Poznańskiego w Łodzi. W skład kompleksu wchodzi trzyhektarowy rynek z oryginalną pofabryczną zabudową z czerwonej cegły, galeria handlowa oraz otaczające przestrzeń parkingi na ponad 3,5 tys. samochodów. Oprócz 300 sklepów, punktów usługowych i restauracji, działa tu również m.in. teatr, kino, szkoła tańca i muzeum. Łącznie Manufaktura zajmuje 27 ha, powierzchnia handlowa to 110 tys. mkw.

Manufaktura zarządzana jest przez Apsys Management Sp. z o.o., a właścicielem jest Union Investment Real Estate AG.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl