Echo Investment finalizuje proces komercjalizacji centrum Galaxy

Wizualizacja Centrum Handlowego Galaxy w Szczecinie

Tuż przed otwarciem rozbudowanej części szczecińskiego Galaxy zespół leasingowy Echo Investment sfinalizował umowę najmu ostatniego lokalu. Polska marka Pako Lorente otworzy tu salon z modą męską o powierzchni ponad 150 mkw.

– Galaxy jest trzydziestą inwestycją handlową zrealizowaną przez Echo Investment i jesteśmy dumni z faktu, że to także trzydziesty sukces. Umowa z Pako Lorente sprawia, że na kilka dni przed otwarciem możemy przekazać Galaxy jego właścicielowi ze stuprocentowym poziomem najmu. To już uznane i nagrodzone centrum handlowe, ale jego nowa część z pewnością dodatkowo podniesie jego atrakcyjność. Kilka tygodni temu oddaliśmy do użytku ostatni etap Outlet Parku w Szczecinie znajdującego się również w portfelu EPP, który również został w pełni wynajęty. Cieszę się, że Echo Investment ma tak znaczący wpływ na handlową mapę Szczecina – mówi Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za inwestycje w sektorze handlowym.

Pako Lorente to polska marka specjalizująca się w eleganckiej odzieży męskiej, oferująca garnitury, marynarki, kurtki czy płaszcze. Firma wyróżnia się m.in. nowoczesnym i przyjaznym designem swoich salonów: regały wykonane z metalu, w połączeniu z ciepłym, naturalnym kolorem drewna, nadają im eleganckiego i jednocześnie męskiego charakteru. Wnętrza salonów Pako Lorente bez wątpienia odróżniają markę od salonów konkurencyjnych marek.

CH Galaxy po rozbudowie

Rozbudowana część centrum handlowego Galaxy ma 16,5 tys. mkw. Do tego projektu udało się zaprosić m.in. Reserved, Forever21, CCC, Media Expert, klub fitness Calypso, Go Sport, Deichmann, Rossmann, Smyk, Sephora czy Medicine. Dobór najemców jest doceniany przez klientów, którzy w tym roku po raz kolejny przyznali Galaxy Złoty Laur Klienta oraz Laur Klienta – Grand Prix 2017 dla najbardziej rozpoznawalnego centrum handlowego w regionie. Echo Investment jest odpowiedzialne za budowę i wynajem tej inwestycji na zlecenie EPP,  która jest właścicielem i zarządcą Galaxy.

Centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy zostało oddane do użytku w 2003 r., ale od 2016 r. było rozbudowywane. Po otwarciu nowej części – już 15 listopada – będzie się tu mieścić blisko 200 sklepów i punktów usługowych na prawie 60 tys. mkw. powierzchni. Galaxy jest położone w centrum Szczecina i oferuje 5-piętrowy parking dla 1,5 tys. samochodów. Od 2016 r. należy do portfela EPP, które jest odpowiedzialne za zarządzanie obiektem.

Echo Investment SA jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym i biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 130 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 300 000 mkw. Od 2015 roku Echo Investment  jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate – Oaktree – PIMCO.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn