Mole Mole: 20 księgarni w rok

Księgarnia Mole Mole

Nowy format sklepów rozwijany w ramach Grupy Empik w ciągu zaledwie 6 miesięcy od premiery liczy już 20 lokalizacji. 8 grudnia otwarto dwie nowe księgarnie Mole Mole – w Świeciu i w galerii handlowej w Żywcu

Pierwsze księgarnie Mole Mole zostały otwarte w maju br. a na koniec 2017 roku sieć urosła już do 20 sklepów. Aktualnie działają one w Bydgoszczy, Czeladzi, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kołobrzegu, Krakowie, Łomży, Ostrowcu Świętokrzyskim, Poznaniu, Świeciu, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu oraz Żywcu. To punkty o średnim metrażu 150 mkw. obecne zarówno w lokalizacjach tradycyjnych, jak i obiektach nowoczesnego handlu.

– Cieszymy się, że flagowe galerie wybrały Mole Mole spośród innych konceptów i zaufały Grupie Empik. To projekt komplementarny do strategii ekspansji i zasięgu geograficznego Empiku, którego sklepy są znacząco większe oraz multimedialne – podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik.

40-50 księgarni Mole Mole na koniec 2018

Mole Mole wyróżnia się przyjazną dla czytelników atmosferą. To kameralne, przytulne a jednocześnie nowoczesne księgarnie dla osób, które cenią sobie wybór i niespieszne zakupy.  Największe sklepy oferują powyżej 10 tysięcy tytułów książkowych na półkach.

Grupa Empik zamierza kontynuować intensywną ekspansję sieci księgarni własnych i franczyzowych pod marką Mole Mole.  – Oczekujemy, że na koniec 2018 roku będzie już 40-50 księgarni – precyzuje Ewa Szmidt-Belcarz.

Grupa Empik – największa sieć sprzedaży produktów kultury i rozrywki w Polsce i lider w kategoriach wydawniczych (książka, muzyka, film). W W jej skład wchodzą poza ogólnopolską siecią salonów Empik, również księgarnie Mole Mole a także w segmencie online –  Empik.com, serwis empikfoto.pl i księgarnia internetowa Livro.pl, w segmencie dystrybucji –  Platon, jeden z największych dystrybutorów książek w Polsce, współpracujący z ponad 300 wydawcami oraz Spółka Polperfect rozprowadzająca prasę, w segmencie wydawniczym – Grupa Wydawnicza Foksal czyli wydawnictwa W.A.B., Wilga i Buchmann, a w segmencie Digital – spółki Virtualo oraz Biblioteka Akustyczna specjalizująca się w dystrybucji i realizacji treści cyfrowych oraz audio.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY