Księgarnia Mole Mole
Księgarnia Mole Mole

W środę 17 stycznia nastąpiło otwarcie księgarni Mole Mole w Centrum Handlowym Bielawy. To pierwsza księgarnia tej marki w Toruniu. Do końca roku w całej Polsce ma ich być nawet 50.

Księgarnia Mole Mole o powierzchni blisko 70 mkw. jest zlokalizowana naprzeciw salonu Esotiq.

– Kameralna, przytulna i przede wszystkim nowoczesna – taka jest nowa księgarnia Mole Mole w CH Bielawy. Nasi klienci znajdą tu wszystko, czego szukają miłośnicy dobrej książki. Cieszymy się, że Grupa Empik wybrała nasze centrum jako dobre miejsce do prowadzenia Biznesu dla swojego nowego formatu księgarń – mówi Marcin Żelazny, dyrektor Centrum Handlowego Bielawy.

Szybki rozwój sieci

Nowy format sklepów rozwijany w ramach Grupy Empik w ciągu zaledwie 6 miesięcy od premiery liczy już 20 lokalizacji. 8 grudnia otwarto dwie nowe księgarnie Mole Mole – w Świeciu i w galerii handlowej w Żywcu

Pierwsze księgarnie Mole Mole zostały otwarte w maju br. a na koniec 2017 roku sieć urosła już do 20 sklepów. Aktualnie działają one w Bydgoszczy, Czeladzi, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kołobrzegu, Krakowie, Łomży, Ostrowcu Świętokrzyskim, Poznaniu, Świeciu, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu oraz Żywcu. To punkty o średnim metrażu 150 mkw. obecne zarówno w lokalizacjach tradycyjnych, jak i obiektach nowoczesnego handlu.

– Cieszymy się, że flagowe galerie wybrały Mole Mole spośród innych konceptów i zaufały Grupie Empik. To projekt komplementarny do strategii ekspansji i zasięgu geograficznego Empiku, którego sklepy są znacząco większe oraz multimedialne – podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik.

Plany ekspansji

Mole Mole wyróżnia się przyjazną dla czytelników atmosferą. To kameralne, przytulne a jednocześnie nowoczesne księgarnie dla osób, które cenią sobie wybór i niespieszne zakupy.  Największe sklepy oferują powyżej 10 tysięcy tytułów książkowych na półkach.

Grupa Empik zamierza kontynuować intensywną ekspansję sieci księgarni własnych i franczyzowych pod marką Mole Mole.  – Oczekujemy, że na koniec 2018 roku będzie już 40-50 księgarni – precyzuje Ewa Szmidt-Belcarz.