plaza-park-kielce
Wizualizacja kompleksu Plaza Park w Kielcach

Na początku 2018 roku ruszyła budowa kompleksu Plaza Park w Kielcach. W I etapie powstać ma centrum usługowo-handlowe o powierzchni ok. 7 tys. mkw.

Jak zapewnia inwestor, firma Nieruchomości Ryszard Grzyb, ten etap inwestycji ma zostać oddany do użytku już jesienią tego roku. W budynku przewidziano powierzchnie na sklep spożywczy, centrum fitness, lokal gastronomiczny, gabinety lekarskie, przedszkole oraz lokale handlowe. Są już pierwsze firmy zainteresowane kupnem powierzchni m.in. sieć Lewiatan, która otworzy tu swój sklep o powierzchni 1,2 tys. mkw. Obok obiektu powstanie parking na ok. 200 miejsc.

W bezpośrednim sąsiedztwie wybudowane zostaną wieżowce, w których będzie ok. 500 mieszkań. Wieżowce są kontynuacją zabudowy mieszkalnej która powstała w ostatnich latach wzdłuż ul. Okrzei. Rozpoczęcie budowy wieżowców planowane jest na II kwartał 2018 r.

Nowy kompleks w miejsce bazy PKS

Ryszard Grzyb kupił teren pod inwestycje Plaza Park od spółki Plaza Centers, która wycofała się z planów budowy na tym terenie centrum handlowego. Wcześniej była tu baza PKS. Działka o powierzchni ok. 2,5 hektara kosztowała w przeliczeniu ok. 10 mln złotych.

Firma Nieruchomości Ryszard Grzyb została założona w 1991 roku. Początki firmy to działalność w sektorze wykonawstwa usług budowlanych. Wraz z czasem nastąpiło przejście do realizowania skromnych projektów inwestycyjnych. Doświadczenie nabyte podczas wykonywania mniejszych projektów jak i wypracowanie zaufania na rynku pozwoliło na rozpoczęcie realizowania większych inwestycji przekształcając tym samym charakter działalności firmy w deweloperski.