castorama-poznan
Nowa Castorama w Poznaniu

W środę, 17 stycznia Castorama Polska rozpoczęła sprzedaż w nowej lokalizacji w stolicy Wielkopolski.

Sklep Poznań Komorniki jest największym obiektem sieci w regionie i zapewni klientom dostęp do wielu innowacyjnych rozwiązań ułatwiających zakupy. Jednym z nich jest możliwość wynajęcia samochodu dostawczego na minuty, zupełna nowość wśród usług w branży DIY/ home improvement na terenie Polski.

– Przez lata systematycznie pracowaliśmy na zaufanie i dobre postrzeganie wśród klientów w Poznaniu. Jestem przekonany, że wraz z otwarciem nowego sklepu, po raz kolejny pozytywnie zaskoczymy mieszkańców tego miasta i jego okolic. Przestronny obiekt w Komornikach, zagospodarowany w oparciu o najnowsze rozwiązania stosowane w sklepach Castorama, zapewni szczególną wygodę podczas zakupów. O satysfakcję klientów zadba też powiększony zespół  – mówi Jarosław Jóźwiak, Dyrektor sklepu Poznań Komorniki.

Przestrzeń pełna inspiracji

Nowy sklep znajduje się przy ul. Haliny Konopnickiej 20 w poznańskich Komornikach. Powierzchnia obiektu wynosi 13,100 mkw., z czego 10,600 mkw. stanowi część handlowa. Została ona podzielona na sektory: Ogród, Techniczny, Urządzasz, Budowlany, Dekoracja, Obsługi klienta i Logistyki. Podczas aranżacji powierzchni wiele uwagi poświecono projektowi przejrzystej i intuicyjnej ścieżki zakupowej oraz oznaczeniu produktów, które pozwolą klientom szybko znaleźć i wybrać rozwiązania najlepiej dopasowane do ich potrzeb.

W nowej Castoramie klienci znajdą również wiele pomysłów na wprowadzenie zmian w swoich domach. Powstały tu między innymi strefy inspiracji poświęcone kuchniom, łazienkom oraz wykorzystaniu przestrzeni (magazynowanie, szafy, garderoby). W każdej z nich, dzięki przedstawionym przykładom, klienci przekonają się na własne oczy, jak produkty dostępne w sklepie sprawdzają się w praktyce i jakie możliwości dają w zakresie aranżacji przestrzeni. Dodatkowych chęci do wprowadzania zmian w domach będzie można nabrać również dzięki wiedzy i umiejętnościom przekazywanym w Casto Lab – gdzie pod okiem specjalistów każdy będzie mógł wziąć udział w otwartych szkoleniach. Organizowane będą tam również warsztaty Majsterkowo, czyli zajęcia dla dzieci w wielu 6-12 lat.

W sklepie w Komornikach dostępnych „od ręki” będzie 40 000 produktów. Od strony parkingu, dla wygody powstała m.in. specjalna strefa odbioru towarów ciężkich, wielkogabarytowych i kupowanych w dużej ilości.

Wygoda dzięki innowacyjnym usługom

Ważnym elementem oferty w nowym sklepie będą także dodatkowe usługi. Nowością w sieci Castorama zaprezentowaną po raz pierwszy w Komornikach będzie możliwość wynajmu samochodu dostawczego na minuty. Aby skorzystać z tej innowacyjnej usługi oferowanej dzięki współpracy z firmą Traficar wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie i zarezerwować jedno z dwóch aut będących do dyspozycji klientów na parkingu przed sklepem.

Ponadto w sklepie Castorama Poznań Komorniki dostępna będzie pełna gama usług cenionych przez klientów firmy w całej Polsce. Wśród nich znajdzie się m.in. pomoc dekoratora wnętrz. Dostępny będzie także transport realizowany przez wyspecjalizowanych podwykonawców, oraz opcje takie jak click&collect (możliwość zamówienia on-line i odbioru produktów w sklepie) oraz  click&delivery (możliwość zamówienia on-line z dostawą do domu). W sklepie oferowane będą również kredyty umożliwiające finansowanie zakupów oraz szereg świadczeń związanych z przygotowaniem produktów do wykorzystania w domu klienta.

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii DIY/home improvement w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 76 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line.