M1 Poznan
M1 w Poznaniu

Do działu prawnego EPP dołączyły dwie osoby – Michał Barzyk oraz Łukasz Cieśla na stanowiska Associate/Legal Advisor w zespole Rafała Kwiatkowskiego, COO, członka zarządu EPP.

Zarówno Michał Barzyk, jak i Łukasz Cieśla, zajmować się będą doradztwem prawnym w obszarze zarządzania nieruchomościami, zwłaszcza współpracą z działem Leasing i Asset Management w zakresie negocjacji umów najmu.

– EPP konsekwentnie się rozwija – po zamkniętym niedawno przejęciu pierwszej transzy obiektów M1 staliśmy się największym w Polsce właścicielem wielkopowierzchniowych centrów handlowych, a to oznacza nowe wyzwania – powiedział Rafał Kwiatkowski. – Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać tak znakomitych prawników.

Nowi ludzie

Michał Barzyk ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w takich firmach, Auchan Polska i Neinver Polska, gdzie pełnił funkcję dyrektora działu prawnego. Natomiast Łukasz Cieśla jest absolwentem wydziału prawa i administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Przed dołączeniem do EPP pracował w HB Reavis oraz Jeronimo Martins.

Rafał Kwiatkowski, który w listopadzie ubiegłego roku znalazł się na przygotowanej przez The Legal 500 liście najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych prawników przedsiębiorstw, jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie nieruchomości. W ramach EPP odpowiada za dział prawny i akwizycje spółki. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowe studia na kierunku finanse i podatki w Szkole Głównej Handlowej.

Plany inwestycyjne

Na początku stycznia tego roku EPP poinformowała o sfinalizowaniu pierwszej transzy zakupu 12 centrów i parków handlowych o łącznej wartości 358,7 milionów euro, obejmującej  cztery centra handlowe: M1 Czeladź, M1 Kraków, M1 Łódź oraz M1 Zabrze. Łączna powierzchnia najmu tych czterech centrów to 194 400 mkw., natomiast ich łączny dochód operacyjny netto to 25,1 mln euro. Pozostałe dwie transze zostaną sfinalizowane w ciągu najbliższych trzech lat.

EPP to holenderska spółka notowana na dwóch giełdach w Johannesburgu i Luksemburgu, działająca według formuły REIT i inwestująca w sektorze nieruchomości, zwłaszcza nieruchomości handlowych i biurowych na terenie całej Polski. Zdywersyfikowany portfel aktywów obejmuje 6 projektów biurowych i 18 projektów handlowych oraz dwa obiekty wielofunkcyjne w budowie o łącznej powierzchni ponad 810 000 m.kw. Budynki zlokalizowane są w 18 największych miastach Polski.