Outlet Arena Moravia
Outlet Arena Moravia

TK Development otrzymał pozwolenie na budowę budynku Outlet Arena Moravia. Obiekt powstanie w atrakcyjnej lokalizacji 6 km od centrum Ostrawy, leżącej bezpośrednio przy autostradzie D1, na działce przy ulicy Hlucinskiej. Projekt zostanie zaprezentowany przez czeski oddział TK Development na Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards.

Bliskość dwóch arterii komunikacyjnych gwarantuje przepływ około 60 tys pojazdów dziennie. Czeski oddział TK Development przekazał już plac budowy generalnemu wykonawcy. Otwarcie fazy 1, oferującej 11,7 tys. mkw. łącznej powierzchni najmu, przewidziano na początek października 2018 roku.

Unikalne doświadczenia zakupowe

W centrum wyprzedażowym Outlet Arena Moravia znajdzie się 70 sklepów oferujących atrakcyjne cenowo produkty znanych na całym świecie marek, a także: restauracje, kawiarnie i plac zabaw dla dzieci. Ponadto centrum będzie miało 800 miejsc parkingowych. Osoby, które nie podróżują samochodem, skorzystają z autobusów (tzw. shuttle busses), kursujących na trasie centrum Ostrawy – Outlet Arena Moravia, czas dojazdu to zaledwie 10 minut.

Zainspirowani przez Fashion Arena Outlet Center

Outlet Arena Moravia ze swoją koncepcją i designem został zainspirowany popularnym centrum outletowym Fashion Arena, zbudowanym przez TK Development w Pradze-Sterboholy dziesięć lat temu. Pod względem architektonicznym obecnie realizowany obiekt będzie przypominał wielki pierścień z parkingiem pośrodku. W Ostrawie i regionie brakuje podobnego formatu centrum handlowego. Realizacja jedynego w tym regionie centrum outletowego umożliwi klientom zakupy wysokiej jakości produktów z wcześniejszych kolekcji wiodących marek zagranicznych i krajowych przy znacznych rabatach.

Znany deweloper

TK Development to renomowany deweloper specjalizujący się w nieruchomościach handlowych (centra handlowe, parki handlowe i centra outletowe) w Europie Północnej i Środkowej. Firma działa na rynku nieruchomości w Danii, Szwecji, Polsce i Czechach. Od czasu uruchomienia czeskiego oddziału TK Development, powstało dziewięć centrów handlowych w Czechach, w tym Futurum w Ostrawie i Hradcu Kralove, centrum handlowe Hana, Varyada Karlovy Vary, centrum handlowe Fryda w Frydek-Mistek i Fashion Arena Outlet Centre w Pradze. Czeski oddział TK Development będzie wystawcą podczas Shopping Center Forum Exhibition & Awards, 12 kwietnia 2018 r.