Peter Kaineder, Dyrektor ds. Strategii w AmRest
Peter Kaineder, Dyrektor ds. Strategii w AmRest

Peter Kaineder dołącza do AmRest obejmując stanowisko Dyrektora ds. Strategii. W Spółce będzie odpowiedzialny za fuzje i przejęcia oraz relacje inwestorskie.

Peter Kaineder ma 17-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej. Karierę rozpoczął w UniCredit CAIB, gdzie był częścią zespołu ds. inwestycji na rynkach wschodzących i m.in. uczestniczył w tworzeniu IPO spółki AmRest. Następnie, jako szef ds. kapitału rynków wschodzących w Kepler Cheuvreux, zbudował profesjonalny zespół oraz nawiązał partnerstwo biznesowe z UniCredit. Jego ostatnie doświadczenie obejmuje kierowanie działem akcji w Erste Bank oraz współzarządzanie biznesem wschodzących rynków w Berenberg Bank. W trakcie swojej kariery, Peter Kaineder był zaangażowany w ponad 150 transakcji na rynku kapitałowym w Europie. Jego ogromne doświadczenie z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju spółki AmRest.

Ponad 1550 restauracji

AmRest Holdings SE jest największą publicznie notowaną spółką restauracyjną w Europie Środkowo-Wschodniej. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem marki La Tagliatella oraz dwóch chińskich konceptów: Blue Frog i KABB.

Obecnie Spółka zarządza liczbą ponad 1550 restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 16 krajach: Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Niemczech, Austrii oraz Chinach.

AmRest jest wyłącznym partnerem przerwy kawowej podczas SCF 2018 Exhibition & Awards, które odbędzie się 12 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Legia w Warszawie.