Rusza budowa nowego obiektu handlowego we Wrocławiu

Rusza budowa nowego obiektu handlowego Mińska 58 Codzienne Zakupy we Wrocławiu. To nowe przedsięwzięcie realizowane przez grupę Womak Holding i spółkę z jej grupy – Womak Delta.

Mińska 58 Codzienne Zakupy zlokalizowana będzie w zachodniej części Wrocławia, przy dużym kompleksie handlowym Wrocław Fashion Outlet, w otoczeniu osiedli mieszkalnych Muchoboru Wielkiego, Muchoboru Małego i jednego z największych wrocławskich osiedli – Nowego Dworu.

Budowa odbywać się będzie dwuetapowo – I etap rozpocznie się 10 stycznia 2018 r. i zakończy w IV Q 2018 roku. Za komercjalizację obiektu o powierzchni handlowej 2,7 tys. mkw odpowiedzialna jest warszawska firma Mallson.

Projektowany obiekt wyróżniać się będzie konstrukcją parterową, z wygodnym wjazdem z ulicy Mińskiej i obszernym parkingiem, z wyszczególnionymi miejscami dla dużych rodzin. Womak w swoich realizacjach zwraca szczególną uwagę na aspekt ekologiczny, dlatego przygotowano miejsce zarówno pod parkingi rowerowe, jak i specjalne miejsce dla czworonogów. Funkcję rekreacyjną pełnić będzie Minipark w którym znajdą się ogródki restauracyjne i plac zabaw dla dzieci.

Womak buduje obiekty wpisujące się w nowy trend handlowy – tworzenie centrów społecznych – mało-powierzchniowych obiektów handlowo – usługowych zintegrowanych z lokalną społecznością, w której mieszkańcy mogą realizować wszystkie najpilniejsze potrzeby, począwszy do zakupów handlowych po funkcje rekreacyjne. Ostatnią realizacją grupy są Tarasy Grabiszyńskie na wrocławskim Grabiszynku.

Womak Holding SA stoi na czele grupy kapitałowej istniejącej na polskim rynku od 15 lat, w której skład wchodzą m.in. spółki Womak Alfa, Womak Omega, Womak Gamma i Womak Lambda. Grupa Womak jest właścicielem i zarządcą obiektów komercyjnych m.in. w Rzeszowie, Olsztynie i Poznaniu, jednak głównym polem działalności, pozostaje Wrocław.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.