Ruszyła budowa parku handlowego Premium Park Łowicz

W Łowiczu rozpoczęła się budowa parku handlowego Premium Park. Otwarcie I części planowane jest na październik 2018. – zapowiada Stefan Sobolewski, wiceprezes zarządu spółki Deweloper Pro.

W I etapie powstać ma ponad 5,5 tys. mkw. powierzchni sprzedaży. Na generalnego wykonawcę została wybrana firma WPW Invest z Łodzi. Z powodu dużego zainteresowania najemców już teraz inwestor planuje budowę II etapu parku.

– Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach: ponad 5000 mkw. i ponad 2000 mkw. – potwierdza w rozmowie z redakcję Retailnet.pl Stefan Sobolewski. – Otwarcie rozbudowanego parku planowane jest na II kwartał 2019 roku. Wkrótce rozpoczniemy komercjalizowanie tej części obiektu – dodaje.

Obecnie obiekt skomercjalizowany jest w ponad 70 proc. Wśród najemców są sieci odzieżowa, obuwnicza, agd i rtv, drogeria, sklep spożywczy oraz marki gastronomiczne.

Zróżnicowani najemcy

Nowy obiekt handlowy powstaje u zbiegu ul. Broniewskiego i Sikorskiego w Łowiczu. Wśród najemców jest już operator spożywczy – sieć PoloMarket. Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami z branży rtv/agd, fashion, apteczno-drogeryjnej, obuwniczej oraz gastronomicznej.

W liczącym ponad 7 tys. mkw. centrum handlowym ma się znaleźć miejsce również dla różnych firm usługowych. Obok centrum, do dyspozycji klientów, ma być parking na ok. 230 miejsc postojowych.

Powstaną kolejne Premium Parki

Przedstawiciel inwestora, firmy Developer pro z Konina poinformował, że w ciągu najbliższych dwóch lat uruchomione mają być co najmniej cztery kolejne Premium Parki.

Developer Pro to firma działająca w branży developerskiej, która powstała w 2007 roku. Jak informuje jednak inwestor na swojej stronie internetowej, firma posiada znacznie dłuższe doświadczenie na rynku nieruchomości. Developer Pro wywodzi się i w całości należy do firmy BWE z Konina, która prowadzi działalność nieprzerwanie od 1991 roku.

Wśród zrealizowanych przez firmę projektów, poza inwestycjami mieszkaniowymi, jest m.in. centrum handlowe Premium Park Chojnów. Zostało ono oddane do użytku pod koniec czerwca 2017 roku. Wśród jego najemców są m.in. takie marki jak KiK, Pepco, Neonet, czy Vica. Jest to bardzo podobny projekt do tego, który obecnie jest realizowany w Łowiczu. Firma ma na koncie także realizację kilku innych projektów handlowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.