Sklep Diverse
Sklep Diverse

Spółka Etos S.A., właściciel marki odzieżowej Diverse i sieci około 300 sklepów, 24 stycznia br złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Informację o złożeniu prospektu emisyjnego przez Etos S.A. potwierdził portalowi Retailnet.pl fundusz Abris Capital, który jest głównym akcjonariuszem gdańskiej spółki odzieżowej. Do czasu publikacji prospektu, Abris Capital nie może udzielić więcej informacji na temat planowanej oferty.

Przypomnijmy, spółka Etos S.A. próbowała już przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną akcji w 2015 roku. Ostatecznie oferta została zawieszona z powodu niepewności co do rozwoju sytuacji na rynku odzieżowym w segmencie casual w Polsce w 2015 roku.

Około 300 sklepów w Polsce

Sieć sprzedaży Diverse znajduje się na terenie Polski i obejmuje około 300 salonów, w tym własne, outletowe i franczyzowe.

Salony Diverse znajdują się w dogodnych lokalizacjach, przede wszystkim w centrach handlowych oraz przy głównych handlowych ulicach miast. Ponadto sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sklepu internetowego Diverse, a w sezonie letnim również w sezonowych letnich sklepach w miejscowościach nadmorskich i na Mazurach.

Spółka Etos SA jest właścicielem marki Diverse, która oferuje odzież w stylu miejskim i sportowym zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Brand powstał w 1993 roku. Bogata oferta obejmuje produkty marki Diverse, CLTN oraz Iridium. Każda z marek dedykowana jest odrębnym i zróżnicowanym wymaganiom klientów. Głównym akcjonariuszem firmy Etosu jest fundusz Abris, który zainwestował w firmę w 2010 roku.