Iława z nowym parkiem handlowym

Rozpoczyna się proces komercjalizacji nowego obiektu handlowo-usługowego zlokalizowanego w Iławie, którego realizacja planowana jest na początek 2020 roku.

Przy zbiegu ulic Jana Pawła i Ziemowita, w sąsiedztwie trasy krajowej numer 16 powstanie nowoczesny park handlowy z przestrzenią publiczną dla mieszkańców Iławy. Na ponad 2 hektarowej działce inwestor zaplanował około 6,5 tys. mkw. GLA z możliwością rozbudowy o kolejne 2 tys. mkw. GLA. Do dyspozycji klientów będzie 200 miejsc parkingowych.

– Według naszej koncepcji w pierwszej fazie inwestycji przewidziane jest otwarcie 15 sklepów, w tym: operator spożywczy, restauracja drive-thru, drogeria, sklep z artykułami elektronicznymi oraz najemcy z segmentu odzieżowo-obuwniczego – mówi Kamil Grot, viceprezes zarządu Arrowhead, która odpowiada kompleksowo za koncepcję obiektu.

–  Idąc najnowszymi trendami przekonaliśmy inwestorów do potraktowania tej inwestycji jako czegoś więcej niż tylko obiektu handlowego. Atrakcyjna oferta handlowa nie będzie jedynym atutem, który przyciągnie mieszkańców Iławy oraz pobliskich okolic. Bardzo istotną rolę w naszej koncepcji odgrywać będzie segment gastronomiczny, dla którego zarezerwowaliśmy 4 lokale ze sporymi ogródkami otoczonym zielenią. Dzięki dobrej organizacji ruchu, foodcourt będzie oddalony od najbardziej ruchliwych części parkingu pozwalając klientom zrelaksować się w zacisznym zakątku – dodaje.

W planach jest stworzenie nowoczesnej i unikalnej przestrzeni publicznej, która stanie się również idealnym miejscem do spotkań – alternatywą do spędzania wolnego czasu. Powstaną ogólnodostępne place zabaw dla dzieci, miejsce do organizowania wystaw oraz dużo miejsca wzbogaconego o tereny zielone.

– Współczesny klient stał się bardziej wymagający w związku z czym proste centra i pasaże handlowe nie są już dla niego tak atrakcyjne. Tworząc nowoczesną pod względem architektonicznym przestrzeń,  jesteśmy pewni, że zyska ona na atrakcyjności nie tylko wśród mieszkańców, lecz także turystów. Będzie to miejsce, do którego klienci będą chcieli przyjść i zostać na dłużej. Zrelaksować się na jednej z ławek wśród drzew lub spędzić czas ze znajomymi – wyjaśnia Kamil Grot.

Park handlowy w Iławie stanie się ciekawym miejscem na mapie handlowej. – Ze względu na swój nowoczesny wygląd i infrastrukturę sprzyjającą spędzeniu tu wolnego czasu, spodziewamy jest ponadprzeciętnej odwiedzalności – mówi viceprezes zarządu Arrowhead. Ważnym aspektem jest także dogodna lokalizacja przy drodze o dużym natężeniu ruchu oraz fakt, że Iława jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów. Każda z sieci handlowych na pewno znajdzie tam dla siebie miejsce.

Arrowhead jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl