carrefour-drive
Francuska sieć rozwija usługę Drive

W ciągu najbliższych 5 lat francuska sieć Carrefour zainwestuje ok. 2,8 mld euro w cyfryzację i rozwój sprzedaży w modelu omnichannel. Jednym z elementów nowej strategii będzie uruchomienie kolejnych punktów do samodzielnego odbioru internetowych zakupów spożywczych.

Carrefour to jedna z sieci nominowanych w kategorii omnichannel przez jury Shopping Center Forum 2018 Retailers’ Awards.

Na początku roku prezes sieci Carrefour, Alexandre Bompard, ogłosił wprowadzenie 5-letniego planu transformacji. Jednym z jego kluczowych punktów jest rozwój sprzedaży w modelu omnichannel we wszystkich krajach, w których działa francuska sieć. Inwestycje w cyfryzację firmy i rozwój usług wielokanałowej sprzedaży pochłoną ok. 2,8 mld euro.

Efektem tych działań ma być osiągniecie do 2022 roku przychodów z internetowej sprzedaży produktów spożywczych na poziomie 5 mld euro.

Carrefour Drive rośnie w siłę

Pierwsze efekty tych działań są już widoczne. W 2018 roku Carrefour zamierza uruchomić na rynku belgijskim 70 punktów do samodzielnego odbioru e-zakupów. Dwanaście z nich już ruszyło.

Obecnie na terenie Belgii jest już ponad 180 punktów typu Drive, w których klienci mogą odebrać swoje zakupy spożywcze. Wcześniej wystarczy wejść na dedykowaną stronę internetową i dokonać wyboru spośród ok. 15 tys. produktów dostępnych w ofercie.

Do końca bieżącego roku w całej Belgii ma działać ok. 250 punktów odbioru e-zakupów typu Drive. Jak przekonują przedstawiciele francuskiej sieci, rozwój sieci punktów do samodzielnego odbioru internetowych zakupów to kolejny krok w rozwoju strategii omnichannel.

Różne opcje na rynku polskim

Także Carrefour Polska rozwija różne formy odbioru zakupów. Nowością na naszym rynku jest Carrefour Drive, dostępny dla klientów, którzy chcą odebrać zakupy osobiście w CH Atrium Targówek na ul. Głębockiej 15 i zapakować je bezpośrednio do własnego samochodu. Odebranie zamówienia jest możliwe w punkcie odbioru Drive, gdzie klient zajmuje jedno z oznaczonych stanowisk parkingowych na które pracownik Carrefour dostarcza klientowi zamówione produkty.

Jednocześnie Carrefour oferuje również inne możliwości odbioru zakupów. W przypadku zamówienia składającego się wyłącznie z produktów spożywczych klient może wybrać odbiór w jednym z 26 Coolomatów zlokalizowanych w Warszawie. Pozostałe opcje to dostawa kurierem pod wskazany adres lub, w przypadku produktów niespożywczych, odbiór osobisty w Punkcie Obsługi Klienta w wybranym hiper- lub supermarkecie Carrefour na terenie całego kraju.