Salon BMW w centrum handlowym
Salon BMW w centrum handlowym

Inchcape otworzył pierwszy w Europie salon samochodowy w galerii handlowej w Warszawie. Jak twierdzą przedstawiciele Inchcape Motor, jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, a możliwe że również jedyna w Europie. Łączna powierzchnia salonu to 1055 mkw.

Jest to w pełni wyposażony sklep, z własną kasą oraz doświadczonym personelem, który pomoże dopełnić wszystkich formalności związanych z zakupem na miejscu. Odbiór samochodu również odbywa się w centrum handlowym lub – na życzenie – w domu klienta.

W nowym salonie znajduje się ponad 20 pojazdów marek BMW, Mini oraz BMW Motorrad (motocykle), a także liczne akcesoria motoryzacyjne. Część przeznaczona na ekspozycję Mini jest większa niż niejeden salon tej marki w Polsce. Pop-up store jest uzupełnieniem oferty Inchape, który swoje salony ma w Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu.

– Otwarciem salonu w centrum handlowym jest krokiem podjętym w celu wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów. Chcemy się również otworzyć, na tych którzy do tej pory nie uwzględniali w planach zakupowych samochodu segmentu Premium, a dzięki nowym produktom finansowym BMW taki zakup jest w zakresie ich możliwości – twierdzi Piotr Berzyński, New & Used Cars Sales Manager Inchcape Motor Polska.

Cztery strefy w salonie BMW

Salon posiada cztery strefy obejmujące samochody BMW (nowe i używane), strefę mini Mini, strefę motocyklową BMW Motorrad oraz strefę sprzedaży akcesoriów. Pop Up Store to również gratka dla wszystkich miłośników motoryzacji. Wśród prezentowanych modeli są m.in. sportowe BMW M2 Coupe, Mini Cooper S czy premierowy model BMW X3.

– Nie ukrywam, że inspiracją do podjęcia tej inicjatywy byli nasi klienci, którzy są coraz bardziej zabiegani, a większą część spraw realizują przez telefon czy e-maila. Nasza obecność w centrum handlowym, jest więc zbliżeniem się do nich oraz próbą pozyskania nowych klientów, którzy do tej pory myśleli, że samochody marek BMW czy Mini są poza zasięgiem ich ręki – mówi Piotr Berzyński.

Klienci odwiedzający salon już dokonują pierwszych transakcji, natomiast premierowym samochodem zakupionym w pop-up storze było BMW 3GT. Jak zdradza Piotr Berzyński, właściciele pojazdu to zupełnie nowi klienci dealera BMW i Mini. Innym udogodnieniem dla klientów Pop-up Store są godziny otwarcia –  takie same jak centrum handlowego, czyli od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-22:00 oraz w niedziele (do końca lutego) od 10:00 do 20:00 – znacznie dłużej niż typowych salonów samochodowych.

Przedstawiciele Inchcape informują, salon otwarty będzie czasowo – do kwietnia 2018 roku; nie wykluczają jednak przedłużenia projektu.

BMW w centrum handlowym
BMW w centrum handlowym
Salon BMW w centrum handlowym
Salon BMW w centrum handlowym
Salon BMW w centrum handlowym
Salon BMW w centrum handlowym