CH Auchan Bydgoszcz
CH Auchan Bydgoszcz

Immochan Polska rozpoczęła remodeling Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz. Do końca marca wewnątrz obiektu powstaną m.in. nowe strefy relaksu, plac zabaw dla dzieci oraz pokój rodzica i dziecka. W kolejnych miesiącach zmieni się również otoczenie centrum handlowego, a goście będą mogli łatwiej dotrzeć do przystanków komunikacji miejskiej.

Po udanych zeszłorocznych projektach rozbudowy Centrum Handlowego Auchan Gdańsk i Centrum Handlowego Auchan Hetmańska w Białymstoku, Immochan Polska zdecydowała się na remodeling kolejnego obiektu. Jest nim Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz, gdzie w styczniu rozpoczęły się prace remontowe.

Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz działa na rynku od 17 lat. W tym czasie zmieniała się jego oferta, dzięki czemu obecnie klienci mogą zrobić zakupy w 50 sklepach, punktach usługowych oraz hipermarkecie Auchan. Pierwszy remont centrum handlowego odbył się w 2012 roku. Od tego czasu zmieniły się oczekiwania klientów, którzy w centrum handlowym chcą nie tylko wygodnie kupować, lecz również odpocząć i spędzić czas wolny. Dlatego firma Immochan Polska, która zarządza obiektem, zdecydowała się na odnowienie wnętrza i otoczenia centrum handlowego.

Nowe wnętrze galerii

Pierwszy etap prac remontowych w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz rozpoczął się 15 stycznia, a jego zakończenie planowane jest na drugą połowę marca. We wnętrzu galerii handlowej powstaną wyspy i nisze do siedzenia w ścianach,  gdzie klienci będą mogli odpocząć podczas zakupów. Miłośników nowoczesnych technologii ucieszy tzw. wyspa multimedialną, gdzie będzie można bezpłatnie korzystać ze stołów multimedialnych i tabletów oraz wyspa co-workingową, gdzie będzie można korzystać z własnego sprzętu elektronicznego. W wyniku remodelingu zmieni się również aranżacja strefy restauracyjnej, toalet oraz dekoracje przedsionków. Z myślą o rodzinach odwiedzających galerię handlową z małymi dziećmi powstanie nowy pokój rodzica z dzieckiem, bezpłatny plac zabaw dla dzieci tuż obok strefy restauracyjnej, a w toaletach zostaną wydzielone specjalne kabiny dla dzieci z niższymi sanitariatami.

Wszystkie nowe elementy małej architektury, które pojawią się we wnętrzu oraz jego wykończenie będą wykorzystywały motywy natury oraz geometryczne, nowoczesne formy, a także żywe kolory.

Zmienione otoczenie galerii handlowej

Po zakończeniu zmian wewnątrz galerii handlowej prace remontowe rozpoczną się w jej otoczeniu. Teren wzdłuż ogrodzenia obiektu od strony północnej przeznaczono na ścieżkę pieszo-rowerową, łączącą dwie główne arterie komunikacyjne, prowadzące do centrum handlowego – ul. Akademicką z ul. Rejewskiego. Ścieżka rowerowa o szerokości 3 m zapewni dojazd rowerem oraz dojście do centrum handlowego i będzie otoczona zieloną strefą rekreacyjną. Znajdą się tam przyrządy tworzące zewnętrzną siłownię oraz ławki i siedziska, na których będzie można odpocząć. Całości dopełni różnorodna roślinność – drzewa, krzewy oraz trawy. Strefa rekreacyjna będzie połączona przestronnym chodnikiem z przystankami komunikacji miejskiej od strony ulicy Akademickiej. Całość zajmie powierzchnię około 10 tys. mkw.

auchan-bydgoszcz
Strefa relaksu w CH Auchan Bydgoszcz

Autorem projektu odnawianych wnętrz i otoczenia Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz jest pracownia architektoniczna Wena, a głównym wykonawcą prac remontowych jest firma Infine. Prace będą wykonywane głównie w nocy, nie ingerując w funkcjonowanie galerii.

O Immochan Polska

Immochan Polska Sp. z o.o. działa jako właściciel, inwestor, komercjalizator i zarządca centrów, galerii oraz parków handlowych Auchan. W Polsce prowadzi działalność od 1996 roku. Obecnie posiada 22 centra i 2 galerie handlowe o łącznej powierzchni GLA blisko 700 tys. mkw. Immochan Polska jest również wyłącznym komercjalizatorem 16 obiektów handlowych z hipermarketem Auchan (d. Real) o powierzchni 38 183 mkw. Immochan Polska Sp. z o.o. rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe, biura, infrastruktura, turystyka i rekreacja.