Wyspa handlowa BabuShop
Wyspa handlowa BabuShop

15 marca zostanie otwarty pierwszy z planowanych na obecne półrocze 20 punktów handlowych z naturalną żywnością i kosmetykami BabuShop.

Twórcami nowej sieci handlowej są fundacja Pomaganie Jest Trendy i spółka Todos Polska, która zajmie się obsługą towarową powstającej sieci.

Sieć BabuShop funkcjonować będzie głównie w formie wysp na terenie galerii handlowych w Polsce. Pierwsza taka wyspa powstanie 15 marca 2018 roku w Ptak Outlet w Rzgowie, kolejne w okresie od marca do maja powstawać będą m.in. w :  Warszawie, Łodzi, Białymstoku, Kaliszu, Poznaniu, Szczecinie czy Stargardzie Szczecińskim.

– Cieszy nas, że galerie handlowe w całej Polsce tak chętnie włączają się w naszą akcję, udostępniając nam swoje powierzchnie na nasze punkty handlowe, cieszy nas też fakt, że lokale na te potrzeby chcą nam przekazywać także Urzędy Miast w całej Polsce, a nawet lotniska, bowiem jeden z naszych punktów powstanie właśnie na terenie łódzkiego lotniska – komentuje Krzysztof Gorzkiewicz, prezes fundacji Pomaganie Jest Trendy.

Spółka Todos Polska uruchamia dla sieci również biznesowe mechanizmy franczyzowe, skierowane zarówno do osób, które chciałyby taki sklep otworzyć w swoim mieście, ale też dla właścicieli funkcjonujących już sklepów ze zdrową żywnością, które chciałyby kontynuować swój handel pod brandem BabuShop.

BabuShop: ekspansja w oparciu o system franczyzowy

– Dla naszych franczyzobiorców przygotowaliśmy mechanizmy, które pozwolą na zwiększoną sprzedaż, wspieramy ich w lokalnym i globalnym marketingu, a także gwarantujemy im bezpieczne warunki handlowe. Atutem współpracy z nami są niskie koszty, wystarczy nawet 6 tys. zł na start – tłumaczy Bartosz Borowski – dyrektor generalny Todos Polska.

Pierwsze 12 sklepów powstanie w okresie od marca do końca maja bieżącego roku, otwarciom kolejnych punktów towarzyszyć będą występy związanych z fundacją gwiazd. Produkty z Duszkiem Babu są także dostępne w sieciach handlowych i na rynku tradycyjnym, gdzie dostarcza je partnerska hurtownia z Białegostoku Merkury S.A.

BabuShop to wyjątkowa i jedyna taka w Polsce sieć handlowa specjalizująca się w handlu zdrową żywnością i naturalnymi kosmetykami. Wyjątkowa, bo zyski ze sprzedaży w tychże sklepach przekazywane będą na realizację programu fundacji Pomaganie Jest Trendy. Na tej ofercie skorzystają także klienci bowiem nie tylko otrzymają zdrowy i wysokiej jakości towar począwszy od przypraw, po bezglutenowe chleby czy owocowe łakocie i kosmetyki dla dzieci, ale też kupując, wspierać będą potrzebujących w swoim mieście i nie tylko. 50 proc. fundacyjnych zysków trafi bowiem na rzecz pomocy najuboższym w poszczególnych miastach, których wspierać będzie wspólnie z fundacją “Luberty Pomagają” talonami żywnościowymi , 25 proc. to wsparcie dla fundacji dr Zbigniewa Kurpika, który za fundusze te zrealizuje program budowy sierocińca wraz ze szpitalem w Ugandzie, pozostałe 25 proc. to zysk fundacji, która przeznacza go na swoje cele statutowe oraz marketing. Większość sprzedawanych w sklepach produktów to produkty brandowane marką Duszek Babu, w niedalekiej przyszłości asortyment może poszerzyć się jednak o marki zewnętrzne w zakresie produktów, które w ramach brandu nie są dostępne.