scf-2018-exhibition-awards-retailers-awards-partner-ecc
Wnętrze Nowej Stacji w Pruszkowie

Oczekiwania konsumentów dotyczące zagospodarowania przestrzeni miejskiej oraz estetyki powstających obiektów stale rosną. Zmienia się także stosunek do roli galerii handlowych, które przestają być tylko miejscem robienia zakupów, a stają się przestrzenią służącą budowaniu więzi społecznych.

Firma ECC Real Estate, deweloper Nowej Stacji w Pruszkowie, jest wyłącznym Partnerem After Party, które będzie zwieńczeniem wiosennej edycji Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards.

Deweloperzy zwracają coraz większą uwagę nie tylko na odpowiednie skonstruowanie oferty, ale także na architekturę i wzornictwo. Inwestycja w dobry projekt procentuje większą liczbą i częstotliwością odwiedzin klientów, którzy przychodzą także po to, by w miłej atmosferze wypić kawę czy spotkać się ze znajomymi. Nowa Stacja, która powstaje obecnie w samym sercu Pruszkowa, jest przykładem harmonijnego połączenia potrzebnej funkcjonalności z  elegancką, ponadczasową architekturą, nawiązującą do historii okolicy.

– Projekt architektoniczny powstał w oparciu o założenie, że Nowa Stacja ma zostać ulubionym miejscem zakupów i centrum spotkań społeczności regionu. Dlatego tak bardzo zależało nam, aby stworzyć przyjazny budynek, w którym spędzanie czasu będzie przyjemnością – komentuje konsultant projektu z ramienia firmy ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji, architekt Aleksandra Heymans. – Postawiliśmy na prostą, ponadczasową bryłę z ozdobnymi elementami industrialnymi, najwyższej jakości materiały  i atrakcyjne wzornictwo wnętrz. W efekcie otrzymaliśmy elegancki budynek o wysokim standardzie, na miarę XXI wieku – dodaje Aleksandra Heymans.

Nowe centrum miasta

Budowa Nowej Stacji stanowi istotny element rewitalizacji rejonu dworca PKP w Pruszkowie. Nowa Stacja powstaje na terenach słynnej fabryki obrabiarek „Mechanicy”, która była kiedyś jednym z symboli świetności miasta. Po jej zamknięciu porzucone budynki i hale fabryczne niszczały, a okolica stała się nieprzyjazna. Teraz następuje odrodzenie tego obszaru. Zabytkowy budynek dworca PKP będzie odnowiony, a pod torami zostanie wykopany tunel, który połączy dwie części miasta.

Modernizacja linii SKM do Grodziska Mazowieckiego i miejskie parkingi P+R na 500 samochodów zachęcające do podróży koleją, wpłyną na znaczne zwiększenie ruchu w tym rejonie. W sąsiedztwie powstają także nowe osiedla mieszkaniowe, ale główną rolę odgrywa Nowa Stacja, pierwsze w całym południowo-zachodnim regionie aglomeracji warszawskiej nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe od dawna wyczekiwane przez mieszkańców. Wszystkie inwestycje w tkankę miejską w okolicy już wkrótce nadadzą temu obszarowi charakter nowego centrum zakupowo-rozrywkowo-mieszkalnego.

Nowa Stacja to centrum handlowo-rozrywkowe nowej generacji, o powierzchni 27 tys. mkw., które powstaje w samym sercu Pruszkowa. W centrum znajdzie się 120 lokali handlowych i usługowych. Nowoczesne kino, klub fitness, atrakcje dla dzieci i rozbudowana strefa gastronomiczna umożliwią przyjemne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. W Nowej Stacji będzie można znaleźć m.in. takie marki jak H&M, Carrefour,  Jysk, CCC, RTV Euro AGD, KFC, Olimp, Vision Express, Orange, Play, Multikino, Fitness Zdrofit, Sala Zabaw Fikołki. Otwarcie centrum nastąpi w drugiej połowie 2018 roku.

Więcej na temat projektu Nowej Stacji będzie można przeczytać w marcowym numerze Shopping Center Poland Magazine.