Zakaz handlu w niedzielę. Park Handlowy Matarnia wprowadza zmiany

W związku z przyjętą ustawą dotyczącą ograniczenia handlu w niedziele, zmieniają się zasady funkcjonowania centrów handlowych. Park Handlowy Matarnia w niektóre niedziele będzie otwarty, ale częściowo.

Firma IKEA Centres jest wystawcą Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards, które odbędzie się 12 kwietnia na stadionie Legii Warszawa.

Wydłużone godziny otwarcia

Nowe prawo nie nakazuje całkowitego zamknięcia centrum, dlatego Park Handlowy Matarnia daje możliwość funkcjonowania najemcom, których  przepisy nie obowiązują. W niektóre niedziele do dyspozycji klientów będą punkty gastronomiczne (Restauracja Fresco, Timo Sushi, Restauracja Sphinx, WOOK Chińska Restauracja), kawiarnie (Modern Cafe, cukiernia Sowa), kwiaciarnia, plac zabaw dla dzieci oraz myjnia samochodowa na parkingu podziemnym.

– Od poniedziałku do soboty, w pierwsze i ostatnie niedziele miesiąca oraz w niedziele przed Bożym Narodzeniem centrum będzie otwarte w całości – mówi Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – Po konsultacjach z najemcami oraz analizie wyników badań klientów zdecydowaliśmy nie zmieniać godzin otwarcia. Zmiany wprowadzono jedynie w sklepie IKEA, który otwarty będzie od 9 do 22, a w niedzielę do 21.

Elektroniczny kalendarz

Aby ułatwić klientom planowanie zakupów, Park Handlowy Matarnia stworzył specjalny kalendarz, który rozdany zostanie na terenie centrum oraz pojawi się u najemców.

– W tym momencie zależy nam na dobrej komunikacji, aby klienci byli dobrze poinformowani i wiedzieli, kiedy zrobią zakupy w każdym sklepie, a kiedy skorzystają tylko z części oferty centrum – dodaje Katarzyna Kaczmarek. – Stworzony przez nas kalendarz zawiera dokładnie oznaczone „specjalne” niedziele, najważniejsze święta oraz podpowiada, jakie wydarzenia będziemy organizować w konkretnych miesiącach.

Elektroniczna wersja kalendarza, informacje dotyczące godzin otwarcia centrum oraz lista otwartych w niektóre niedziele lokali znajduje się na stronie www.matarnia.parkhandlowy.pl

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top