W tym roku powstanie kilka nowych Vendo Parków

Deweloper Trei Real Estate planuje w tym roku otworzyć co najmniej pięć parków handlowych convenience. Nowe obiekty powstaną w mniejszych miejscowościach i miastach wojewódzkich takich jak Łódź, Dąbrowa Górnicza, Chodzież, Bytów czy Władysławowo. Firma prowadzi też zaawansowane rozmowy związane z zakupem nowych działek. Wszystkie projekty parków handlowych będą prezentowane podczas Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards.

Parki handlowe typu convenience to obiekty o powierzchni do kilkunastu tysięcy mkw., których cechą wspólną jest dostęp do wszystkich sklepów bezpośrednio z parkingu. Obiekty nie posiadają części wspólnych i usytuowane są niedaleko głównych dróg i ulic. W Vendo Parkach znajdują się lokale oferujące główne produkty m.in. z kategorii spożywczej, obuwniczej, odzieżowej, kosmetycznej, sportowej czy artykułów sprzętu elektronicznego. Taki format handlowy ma zapewnić klientom szybkie i wygodny zakupy blisko domu, a najemcom niższe koszty użytkowe i opłat oraz atrakcyjną rentowność.

– Nasze parki handlowe budujemy przede wszystkim w miejscowościach w których nie było do tej pory żadnego nowoczesnego obiektu handlowego, który zaspokajałby potrzeby mieszkańców na podstawowe produkty. W dużych miastach z kolei wybieramy lokalizacje w dzielnicach oddalonych od centrum jak np. Widzew w Łodzi. Klienci lubią odwiedzać nasze Vendo Parki, ponieważ mogą kupić w nich najważniejsze produkty i nie muszą tracić czasu na dojazdy w korkach do centrum czy chodzenie po dużych galeriach – mówi Jacek Wesołowski.

Nowe inwestycje

Aktualnie, Trei Real Estate buduje dwa obiekty handlowe, w Dąbrowie Górniczej i Chodzieży. Poza tym, w czwartym kwartale tego roku firma zaplanowała otwarcie czterech innych parków handlowych m.in. w Bytowie, we Władysławowie oraz dwóch w Łodzi. Ponadto, Trei Real Estate prowadzi zaawansowane rozmowy związane z zakupem działek w kolejnych miejscowościach.

Vendo Park Dąbrowa Górnicza powstaje na działce o powierzchni 2,4 ha przy ul. Katowickiej, w sąsiedztwie istniejącego hipermarketu Auchan. Powierzchnia najmu to 7 tys. mkw., w której znajdzie się 12 sklepów, w tym Biedronka, Hebe, Kik, Martes Sport, Jysk, Piekarnia Złoty Róg, Swojskie Klimaty oraz dwie nowe marki. Przed obiektem, w trosce o zmotoryzowanych klientów, zaplanowano 187 miejsc parkingowych. Obok Vendo Parku, od grudnia 2017, uruchomiona została stacja benzynowa BP, a w kolejnym etapie powstanie również restauracja Mc’Donalds. Aby ułatwić klientom dojazd do parku handlowego, deweloper zlecił przebudowę pobliskiego układu dróg. Klienci będą mogli zrobić zakupy w tym obiekcie w już pierwszej połowie 2018 r.

Budowa drugiego obecnie realizowanego Vendo Park w Chodzieży rozpoczęła się w połowie listopada 2017 r., a otwarcie zaplanowano w sierpniu 2018 r. W tym dwudziestotysięcznym mieście obiekt będzie wkomponowany w mury po średniowiecznym zamku i powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego sklepu Lidl. Powierzchnia najmu ok 4 tys. mkw. została już prawie w pełni skomercjalizowana. Najemcami obiektu będą Media Expert, Kik, Pepco, Martes Sport, Hebe, CCC, Takko, 4F, Cukiernia Grochola wraz z przynależącą kawiarnią i ogródkiem letnim.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.