SCF 2018: postępuje komercjalizacja obiektu IKEA Centres w Zabrzu

Trwają prace przy budowie nowego projektu IKEA Centres w Zabrzu. Inwestor skomercjalizował już ponad 59 tys. z planowanych 90 tys. mkw. powierzchni, trwają też prace projektowe nad unikalną strefą rekreacyjną powstającą na pięciohektarowej działce, na której zlokalizowane jest centrum. Przewidywany termin oddania inwestycji do użytku to przełom 2019 i 2020 r.

Firma IKEA Centres jest wystawcą Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards, które odbędzie się 12 kwietnia na stadionie Legii Warszawa.

IKEA Centres buduje centrum handlowe zintegrowane z zieloną przestrzenią, pełniące funkcje kulturalne, rozrywkowe i edukacyjne. Powstaje więc nowoczesne, świetnie zaprojektowane miejsce spotkań dla mieszkańców Zabrza, oferujące mnóstwo możliwości spędzania czasu, a także zakupy w popularnych sklepach.

Nowoczesne miejsce spotkań

W tej największej w regionie destynacji handlowo-rozrywkowej znajdzie się ponad 130 lokali handlowych i usługowych z segmentu mody, sportu, zdrowia i urody, wyposażenia domu, a także sklepy z elektroniką i sprzętem AGD. Umowy najmu podpisali już m.in. Castorama, Kino Helios, Martes Sport, Leopark, RTV EURO AGD, operatorzy gastronomiczni Kuchnia Express Marché, Sevi Kebab, kuchnia orientalna Guty, Makarun, a także Apteka Europejska, salony optyczne Paris Optique oraz Optyko Mania, Time Trend, Swiss, Teleakces.com, eSmoking World, Kolporter, biura podróży Itaka, Rainbow i Sun Way Travel. W ostatnim czasie do grona najemców dołączyli  też drogeria Hebe zdrowie i piękno, butik Swiss, salon Apple Premium Reseller i cukiernia Grycan Lody Od Pokoleń.

– Częścią konceptu jest  też atrakcyjny food court z miejscami do siedzenia na świeżym powietrzu, który wpisuje się w najnowsze trendy i wykorzystuje niesłabnącą modę na fascynacje kulinarne. Cały czas prowadzone są rozmowy z zainteresowanymi najemcami lokali handlowych i usługowych, a kolejne umowy są na etapie zaawansowanych negocjacji. Pracujemy też nad ofertą rekreacyjno-rozrywkowo-edukacyjną, na którą przeznaczymy ok. 25 proc. powierzchni centrum oraz ok. 5-hektarowy teren wokół obiektu – komentuje Monika Bańkowska, dyrektor Działu Najmu IKEA Centres Poland .

Rewitalizacja okolicy

Kluczowym elementem konceptu jest rewitalizacja poprzemysłowego terenu, na którym powstaje centrum handlowe, i przekształcenie go dostępną dla wszystkich, pełną zieleni przestrzeń o funkcjonalności parku miejskiego. W planach są m.in. ogród botaniczny, amfiteatr, sztuczna plaża, fontanny, miejsca do grillowania, ścieżki rowerowe i biegowe, skatepark, trasy dla narciarzy biegowych, ogrodzone miejsce dla osób z psami i mnóstwo zieleni. Wśród dodatkowych udogodnień mają znaleźć się m.in., bezpłatna przestrzeń co-workingowa, centrum medyczne, a nawet punkt obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Zabrze. W ramach inwestycji IKEA Centres współpracuje ściśle z władzami miasta i szykuje nowe rozwiązania infrastrukturalne ułatwiające komunikację w rejonie inwestycji, w tym aż pięć rond, nowe drogi dojazdowe i ścieżki rowerowe.

– Chcemy być dla mieszkańców Zabrza i okolic miejscem, gdzie będą spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół, spotykać  się ze znajomymi, chodzić do kina, na kawę, uprawiać sporty, bawić się na koncertach i wystawach. Będziemy współpracować z władzami lokalnymi przy realizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, które zbliżają ludzi i tworzą poczucie wspólnoty. Dzięki temu miasto zyska łatwo dostępną przestrzeń służącą wszystkim i tętniącą życiem. Ciekawa jest też architektura obiektu, łącząca w sobie elementy skandynawskie z lokalnymi i zintegrowana z otoczeniem. Cały teren będzie przyciągał  atrakcyjną zielenią i małą architekturą – mówi Dariusz Węglicki, menedżer projektu w IKEA Centres.

Facebook
LinkedIn
NAJNOWSZE INFORMACJE
REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
SCF DATABASE
Scroll to Top