Nowa inwestycja Trei Real Estate w Łodzi

Deweloper Trei Real Estate prężnie rozwija sieć parków handlowych pod szyldem Vendo Park w Polsce i buduje już dziesiąty obiekt w kraju, a drugi tego typu w Łodzi. Inwestycja powstaje przy ulicy Gojawiczyńskiej, w dzielnicy Górna na terenie o dużym potencjale rozwojowym. W zasięgu centrum handlowego mieszka ponad 120 tysięcy mieszkańców. Trei wszystkie swoje projekt zaprezentuje podczas Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards.

Convenience parki to jednopoziomowe inwestycje z przeznaczeniem handlowym o powierzchni do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych. Charakterystyczną cechą tego typu obiektów jest swobodny dostęp do poszczególnych sklepów z poziomu naziemnego parkingu przeznaczonego dla zmotoryzowanych klientów. Takie projekty handlowe powstają głównie na terenach mniejszych i średnich miast oraz coraz częściej na obrzeżach dużych aglomeracji. Cel jest jeden – umożliwić szybkie i wygodne zakupy blisko domu.

Trei Real Estate rozpoczął budowę najnowszej inwestycji w Łodzi w marcu br. Inwestycja realizowana jest na działce o powierzchni 8,8 tys. mkw. Vendo Park dostarczy około 2,9 tys. mkw. powierzchni najmu oraz zapewni ponad 120 naziemnych miejsc parkingowych. – Po sukcesie pierwszego Vendo Parku przy ulicy Przybyszewskiego w dzielnicy Widzew przyszedł czas na drugi obiekt handlowy typu convenience w Łodzi. Nasza kolejna inwestycja w tym mieście powstaje w dynamicznie rozwijającym się sąsiedztwie, zapewniając okolicznym mieszkańcom komfortową przestrzeń na szybkie i wygodne zakupy. Na terenie Łodzi docelowo planujemy 3 inwestycje handlowe typu covenience. Trzeci Vendo Park powstanie w dzielnicy Bałuty przy ulicy Traktorowej – mówi Jacek Wesołowski, Prezes Trei Real Estate Polska.

Drugi w Łodzi Vendo Park, choć jest jeszcze w fazie budowy cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i został skomercjalizowany już w 60 proc. – Oferta inwestycji typu convenience jest atrakcyjna dla najemców – zapewnia im niższe koszty utrzymania i atrakcyjną rentowność – dodaje Jacek Wesołowski. Wśród pierwszych najemców znalazły się popularne marki, które dostarczą zróżnicowany asortyment produktów, w tym drogeria Rossmann, market odzieżowo-przemysłowy Pepco oraz KiK, który oferuje odzież, tekstylia domowe, artykuły dekoracji i wyposażenia wnętrz. Szeroka oferta zakupowa będzie uzupełniona przez asortyment powstającego w sąsiedztwie supermarketu Lidl.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Specbau Polska Sp. z o.o. Planowany termin zakończenia budowy Vendo Parku przy ul. Gojawiczyńskiej to wrzesień 2018 roku.

Blisko 50 Vendo Parków

Aktualnie Trei Real Estate realizuje jeszcze 2 inwestycje handlowe typu convenience w Dąbrowie Górniczej oraz w Chodzieży. Otwarcia parków planowane są odpowiednio na II i III kwartał br. Na przestrzeni kilku lat deweloper zamierza otworzyć w Polsce blisko 50 Vendo Parków.

Koncept świetnie uzupełnia mapę handlowych obiektów w kraju zapewniając wygodną przestrzeń na szybkie zakupy blisko domu. Jednocześnie ten segment nieruchomości komercyjnych odznacza się dużym potencjałem rozwoju, gdyż w Polsce wciąż znajdują się lokalizacje, gdzie brakuje przestrzeni handlowych. Vendo Parki powstawać będą zarówno w mniejszych miejscowościach, jak i w miastach wojewódzkich. Wśród planów inwestycyjnych dewelopera jest park handlowy m.in. na warszawskim Ursusie, w Bytowie oraz Władysławowie. Trei Real Estate dotychczas otworzył w Polsce 7 parków handlowych Vendo Park. Zrealizował również inwestycje tego typu na Słowacji – 4 obiekty, jak i w Czechach, gdzie wybudowano 5 parków typu convenience.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl