4 lata funkcjonowania Dekady Nowy Targ

Dekada Nowy Targ, zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne należące do spółki Dekada SA., pod koniec marca br. obchodziła czwarte urodziny swojego funkcjonowania na rynku. W Polsce działają już w sumie cztery centra Dekady z funkcją komunikacyjną. Kolejne powstaną w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Otwarcie planowane jest na 2019 rok.

Dekada Nowy Targ jest obiektem o powierzchni 3,3 tys. mkw. GLA, na której znajduje się 15 lokali handlowo – usługowych oraz nowoczesny dworzec autobusowy, obsługujący miejskich, regionalnych i ogólnopolskich przewoźników. Rocznie z dworca korzysta około 400 tys. pasażerów.

Zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne Nowego Targu

– Dekada Nowy Targ od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i regionu, która przekłada się na dobrą odwiedzalność i wysokie wyniki sprzedażowe najemców. Dworzec autobusowy wraz z centrum handlowym na stałe wpisał się w krajobraz handlowo – komunikacyjny powiatu nowotarskiego. Zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni, a także przewoźnicy bardzo ciepło i miło wypowiadają się o naszym obiekcie – mówi Bartosz Soból, dyrektor Centrum Handlowego Dekada w Nowy Targu.

Na wysokie wskaźniki footfallu Dekady w Nowym Targu wpływa dogodna lokalizacja obiektu – bezpośrednio przy drodze krajowej nr 47, czyli popularnej „Zakopiance”, a także połączenie z nowoczesnym dworcem autobusowym, co zapewnia dogodny dojazd dla mieszkańców miasta, całego regionu Podhala, jak i licznie podróżujących w tamten rejon turystów.

Za wynajem powierzchni centrum odpowiada firma BOIG Property Consulting. Ofertę tworzy m. in.: Tesco, Rossmann, Pepco, Martes Sport, salon obuwnicy CCC oraz Szpila, salon odzieżowy marki Butik, Apteka Ziko, kawiarnia Green Lemon, sieć telefonii komórkowej Play oraz Orange, a także liczne punkty usługowe. Do dyspozycji klientów centrum jest 150 miejsc parkingowych.

Cztery zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne Dekady

W Polsce działają już cztery zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne Dekady – w Myślenicach, Nowym Targu, Brodnicy i Ciechanowie. Powstały na terenie dawnych dworców autobusowych, które Dekada zrewitalizowała. W planach są kolejne dwa obiekty, połączone z dworcami kolejowymi i autobusowym jednocześnie. Takie inwestycje zrealizowane zostaną w Koninie i Mińsku Mazowieckim, we współpracy z PKP i jej spółką zależną Xcity Investment.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.