Leroy Merlin usprawnia procesy logistyczne. Powstanie gigantyczny magazyn

Panattoni Europe wybuduje główny magazyn dla Leroy Merlin w Polsce Centralnej. Powierzchnia obiektu w podstawie budynku wyniesie ponad 123 600 mkw. i pod tym względem jest rekordową na polskim rynku magazynowym.

Prace budowalne rozpoczną się jeszcze w II kwartale br., a ich finalne zakończenie przewidziane jest na IV kwartał 2019 roku.

Obiekt o docelowej powierzchni osiągnie ponad 123 600 mkw. i powstanie w województwie łódzkim, w miejscowości Piątek – geograficznym środku Polski. Jest to największy obiekt dystrybucyjny w Polsce, ze względu na wielkość powierzchni w podstawie budynku. Sam magazyn wyniesie 121 212 mkw., zaś część socjalno-biurowa zajmie 2420 mkw. W transakcji najmu pośredniczyła agencja doradcza JLL.

Rozwój wymusza zmiany procesów logistycznych

Decyzja o powstaniu nowego magazynu jest ściśle związana z planami rozwojowymi Leroy Merlin Polska oraz transformacją łańcucha dostaw firmy.

– Aby zapewnić prawidłowy serwis oraz najlepszą dostępność dla naszych klientów podjęliśmy decyzję o konsolidacji dystrybucji. Takie działanie da nam większą elastyczność w zarządzaniu zapasami produktów, które oferujemy w naszych sklepach. Pod jednym dachem łączymy różne kanały dystrybucji takie jak: x dock, stock czy dostawy bezpośrednie z magazynu do klientów. Nasza usługa e-commerce również zostanie przeniesiona ze Strykowa do nowej lokalizacji w Piątku aby rozwijać ofertę dla naszych klientów – komentuje Krzysztof Niciejewski, Senior Menedżer ds. Logistyki Centralnej, Leroy Merlin Polska.

– Rozwój logistyki centralnej jest konieczny na dzisiejszym rynku i Leroy Merlin Polska doskonale to rozumie. Po zmianie systemu zarządzania magazynami w 2017 roku, nadszedł czas na konsolidację i rozwój kanałów dystrybucji. To pozwoli nam w pełni realizować obietnice składane naszym klientom, że ułatwiamy im realizację domów ich marzeń. Z Panattoni Europe współpracowaliśmy już w poprzednich projektach. Dzięki tym doświadczeniom Panattoni rozumie nasze potrzeby i zasady działania, co pozwoli nam projekt w Piątku zrealizować w zakładanych terminach i standardach – dodaje Krzysztof Niciejewski.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl