Intersport podsumował I kwartał: wyższy zysk i sprzedaż

Zarząd Intersport poinformował, że według wstępnych szacunków w I kwartale 2018 roku spółka wypracowała zysk brutto w wysokości 735 tys. zł, czyli o 4,4 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

W I kwartale 2018 roku odnotowano rok do roku wzrost sprzedaży o 7,8 proc. w ujęciu LFL, czyli na bazie porównywalnych sklepów, zaś łączne przychody netto ze sprzedaży wyniosły 48 468 tys. zł, czyli o 0,3 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu 2017 roku (było: 48.331 tys. zł). Największe wzrosty sprzedaży osiągnięto w grupach towarowych: turystyka, narciarstwo (tekstylia i sprzęt) oraz team sport (piłka nożna).

EBITDA wyniosła w tym okresie 2.553 tys. zł (była: 2.407 tys. zł), czyli w 6,1 proc. więcej rok do roku.

Sieć Intersport Polska w I kwartale 2018 r. prowadziła sprzedaż w 30 sklepach własnych, a powierzchnia handlowa spółki była mniejsza rok do roku o 9 procent.

Nowy segment sprzedaży Intersport

Na początku 2018 roku Intersport wynajął ponad 400 mkw. powierzchni w nowopowstającym centrum outletowym w Krakowie. To był pierwszy krok spółki w ekspansji w nowy dla niej segment outletowy. Pod koniec marca władze Intersport podpisały kolejną umowę, która potwierdza obecny kierunek rozwoju sieci.

Pod koniec marca 2018 roku podpisał ze spółką Silesia Outlet umowę najmu lokalu handlowego. Tym samym w I połowie 2019 roku powierzchnia sieci zostanie powiększona o nowy sklep outletowy o powierzchni około 398 mkw. Będzie on zlokalizowany w nowopowstającym centrum outletowym w Gliwicach.

Umowa została zawarta na okres 5 lat od dnia wydania lokalu z możliwością jej przedłużenia.

Zarząd Intersport wskazuje, że zawarcie niniejszej umowy ma na celu wejście z ofertą handlową na nowy rynek sprzedaży outletowej. Dzięki temu spółka będzie mogła prowadzić wyprzedaże starych kolekcji, których uzupełnieniem mają być marki własne w atrakcyjnych cenach dla klienta przy jednoczesnej realizacji wysokiej marży. Dodatkowo zwiększenie powierzchni handlowej wpłynie na wzrost obrotów spółki.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn