SCF 2018: Nowa odsłona Galerii Wiślanka w Żorach

Galeria Wiślanka

Żory to ostatnie w Polsce miasto ponad 60-cio tysięczne bez nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego. Podczas Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards potwierdziło się ogromne zainteresowanie Galerią Wiślanka budowaną właśnie w Żorach. Teraz widzimy, że powiększenie obiektu do prawie 20 tys. mkw. GLA to świetna decyzja, która pozwoli nam na zagwarantowanie powierzchni handlowej topowym konceptom modowym, multimedialnym, usługowym czy sportowym – mówi Ewa Ściubidło, wiceprezes Mallson Polska.

– Powiększyliśmy również powierzchnię przeznaczoną na rekreację i rozrywkę oraz strefę foodcourtową zlokalizowaną w samym sercu centrum. Tym samym uda nam się uruchomić dla mieszkańców Żor długo wyczekiwane pierwsze w mieście wielosalowe kino oraz przeznaczyć dużą powierzchnię na dodatkowe atrakcje dla rodzin z dziećmi. Dotychczas takie formy profesjonalnej rozrywki i rekreacji dostępne były jedynie w oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów miastach – dodaje Ewa Ściubidło.

Galeria Wiślana ruszy w II połowie 2019 roku

Galeria Wiślanka powstaje w wyjątkowej lokalizacji: przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 i drogi krajowej nr 81 z dużym natężeniem ruchu, prowadzącej z Katowic w Beskidy, potocznie zwaną ”Wiślanką”. Doskonała lokalizacja inwestycji zapewni klientom z całego regionu szybki dojazd do obiektu. Atrakcyjność handlową terenu wzmocni oferta pobliskiej strefy handlowej hipermarketu Auchan, marketu DYI Leroy Merlin, sieci sportowej Decathlon oraz restauracji Mc Donald’s i KFC.

Galeria Wiślanka zaoferuje blisko 80 sklepów najpopularniejszych marek, punktów usługowych i gastronomicznych oraz dyskont spożywczy Lidl. Dla zmotoryzowanych odwiedzających centrum dostępnych będzie 600 miejsc parkingowych. W kompleksie powstaną również pierwsze w mieście wielosalowe kino oraz lokale z ofertą rozrywki i rekreacji dla całych rodzin, stając się ważnym miejscem wspólnego spędzania czasu dla mieszkańców miasta i regionu.

Projekt architektoniczny oparty na współczesnym wzornictwie oraz komforcie zakupowym przygotowało Studio Projektowe Krzysztof Cienciała.

Otwarcie galerii zaplanowane jest na II połowę 2019 roku.

Projekt Galerii Wiślanka w Żorach został zaprezentowany na targach SCF 2018 przez firmę Mallson Polska, która odpowiada za koncepcję komercyjną i wynajem.

Mallson Polska

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma ma w swoim portfolio łącznie ponad 90 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700.000 m.kw a obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 50 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn