Echo Investment z prospektem emisyjnym obligacji

Wizualizacja Galerii Młociny

Echo Investment rusza z III programem emisji obligacji dla inwestorów indywidualnych. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny, na podstawie którego spółka będzie mogła wyemitować obligacje o wartości do 400 mln zł.

Trzeci program obligacji publicznych został ustanowiony przez zarząd Echo Investment 14 lutego 2018 roku. Prospekt emisyjny został złożony do KNF 28 lutego 2018 roku.

Środki na realizację planów biznesowych

– Obligacje Echo Investment, zarówno dla inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych, są jednym z najlepszych źródeł finansowania rozwoju spółki. Obecnie mamy w budowie i przygotowaniu 1,1 miliona mkw. biur, mieszkań i powierzchni handlowo-użytkowej, kontynuując rozwój spółki zgodnie z naszą strategią rentownego wzrostu. Środki z obligacji zostaną wykorzystane na realizację naszych planów biznesowych. Cieszymy się niskim zadłużeniem, a inwestorzy darzą nas zaufaniem. Dzięki sprawnym procedurom i profesjonalizmowi KNF udało nam się szybko doprowadzić do zatwierdzenia prospektu emisyjnego – mówi Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment ds. finansowych.

Echo Investment ma za sobą już dwa programy emisji obligacji dla inwestorów indywidualnych. W 2014 roku wyemitowało obligacje o łącznej wartości 200 mln zł, a w 2017 roku – 300 mln zł. Ubiegłoroczna oferta uplasowana w trzech transzach, za każdym razem cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów, zapisy przekraczały oferowaną liczbę obligacji po jednym lub dwóch dniach.

Przypomnijmy, że Echo Investment na koniec 2017 r. miała ponad 1,1 mln mkw. powierzchni biurowej, handlowej i mieszkaniowej w budowie i przygotowaniu. To ponad 40 proc. więcej niż na koniec 2016 r. Obecnie spółka jest zaangażowana w realizację m.in. inwestycji handlowych: Galerii Libero, Galerii Młociny i flagowego projektu w Warszawie – Towarowa 22.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn