Leroy Merlin planuje nowe inwestycje

Nowy sklep budowlano-dekoracyjny pod szyldem Leroy Merlin powstanie w Sieradzu. Będzie to czwarty market na mapie sieci w województwie łódzkim, obok już istniejących sklepów w Bełchatowie i Łodzi, a zarazem 62. w Polsce.

Sklep Leroy Merlin w Sieradzu zlokalizowany będzie w centralnej części miasta przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Starowarckiej. Pierwsi klienci będą mogli zrobić w nim zakupy na przełomie 2018 i 2019 roku.

W ofercie nowego sklepu znajdzie się około 30 tysięcy produktów rozmieszczonych w 13 działach handlowych. Powierzchnia handlowa sklepu wyniesie ponad 7 tys. mkw. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów będzie parking z ok. 320 miejscami parkingowymi.

– Umożliwimy mieszkańcom Sieradza i okolic zakupy w sklepie z szeroką ofertą dopasowanych do ich potrzeb produktów i usług. Podzielimy się wieloma inspiracjami do stworzenia niezwykłej przestrzeni w domu, mieszkaniu i ogrodzie. Dzięki Leroy Merlin powstaną nowe miejsca pracy – mówi Jerzy Gryzio, Dyrektor Sklepu Leroy Merlin w Sieradzu.

Fachowe doradztwo oraz profesjonalną obsługę klientów sklepu w zakresie doboru produktów budowlano-dekoracyjnych zapewni zespół ponad 100 pracowników. Pomogą oni również w doborze odpowiednich usług realizowanych przy współpracy z lokalnymi wykonawcami, w tym m.in. umówią montaż kupionych artykułów lub ich transport pod wskazany adres. Żeby móc lepiej i sprawniej realizować potrzeby klientów, każdy z pracowników sklepu będzie posiadał służbowy smartfon z dostępem do Internetu i aplikacji wspierających sprzedaż.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 roku otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie jest obecna w 38 miastach w Polsce. Leroy Merlin Polska to blisko 60 sklepów wielkopowierzchniowych, 1 punkt sprzedaży, sklep internetowy www.leroymerlin.pl, portal do zlecania usług remontowo-budowlanych www.oferia.pl, portal inspiracyjno-wnętrzarski www.domzpomyslem.pl, dwa profile na FB „Kocham ogród!” i „Dom z pomysłem” oraz centrala, która na co dzień wspiera działania sklepów. W Leroy Merlin Polska pracuje ponad 10 tys. pracowników.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl