Acteeum wybuduje pierwsze centrum handlowe w Andrychowie

Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Group.

Grupa Acteeum otrzymała Decyzję Środowiskową dla budowy nowego centrum handlowego o powierzchni najmu około 20 tys. mkw. Obiekt będzie usytuowany u zbiegu ulic Krakowskiej, Biała Droga oraz Przemysłowej, z bezpośrednim dostępem do drogi krajowej oraz w sąsiedztwie planowanej obwodnicy – Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Planowany termin otwarcia Centrum Handlowego Andrychów to 2019 rok.

Centrum Handlowe Andrychów będzie pierwszym nowoczesnym, wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Andrychowie oraz regionie (m.in. Kęty, Wadowice, Kalwaria). Inwestor otrzymał już decyzję środowiskową dotycząca inwestycji. Obecnie trwają prace projektowe, a w drugiej połowie roku planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę oraz rozpoczęcie inwestycji.

Centrum handlowe obejmie zasięgiem oddziaływania ponad 200 tys. mieszkańców miasta oraz regionu, a bardzo duże zainteresowanie projektem wśród najemców potwierdza trafność decyzji o realizacji projektu w tym miejscu. Najbliższe duże ośrodki handlowe jak Bielsko-Biała, Kraków czy Katowice są oddalone od Andrychowa od 30 do ponad 60 km zmuszając mieszkańców do tzw. turystyki zakupowej.

20 tys. mkw. najmu

Nowe centrum handlowe będzie oferowało ponad 30 sklepów na powierzchni ok. 20 tys. mkw. najmu, w tym supermarket o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Wśród najemców znajdą się także m.in. market budowlany, salon RTV i AGD, salony odzieżowe, obuwnicze oraz restauracja typu „drive”. Doskonałą lokalizację centrum zapewni bezpośredni dostęp do drogi krajowej oraz sąsiedztwo planowanej Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Klienci będą mieli do dyspozycji blisko 650 miejsc parkingowych.

– Wierzymy, że poprzez swoją dostępność oraz szeroką ofertę nasze nowe centrum handlowe umożliwi mieszkańcom Andrychowa oraz regionu kompleksowe zakupy w jednym miejscu bez konieczności kontynuowania czasochłonnych wyjazdów w celach zakupowych do innych miast. Zainteresowanie najemców projektem jest bardzo duże i możemy się spodziewać szerokiej oferty handlowej wiodących, tak polskich, jak i międzynarodowych sieci handlowych – mówi Tomasz Szewczyk, Manager Partner w Acteeum Central Europe.

W ostatnim czasie Grupa Acteeum ogłosiła rozpoczęcie prac przygotowawczych do budowy Galerii Chełm konsekwentnie realizując strategię budowy nowoczesnych obiektów handlowych w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców.

Kompleksowe podejście

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, począwszy od dokonania rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów oparte jest na wieloletnim doświadczeniu firmy i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi i firmami rodzinnymi. Zainteresowanie Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

W Polsce spółka jest obecna jako współinwestor Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola, Vivo! Krosno, Galerii Tomaszów, Galerii Wołomin, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn