Atut podsumowuje pierwsze półrocze działalności

Atut, Kraków

Mija pierwsze półrocze działalności centrum handlowego Atut przy ul. Grażyny w Krakowie. Najnowszy obiekt inwestora i dewelopera KG Group otwarty pod koniec listopada 2017 roku został świetnie przyjęty przez mieszkańców dzielnicy Prądnik Biały, którzy chwalą go za bardzo dobrze skonstruowaną ofertę handlową i układ wejść bezpośrednio z ulicy. – Jest idealny na wygodne i szybkie zakupy – podkreślają.

Wszystkie obiekty Atut zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 

Dla mieszkańców miast, których największą bolączką jest deficyt czasu, osiedlowe centrum handlowe jest rozwiązaniem idealnym. Nowoczesne centrum handlowe typu convenience przy ul. Grażyny w Krakowie zapewnia dostęp nie tylko do podstawowego asortymentu i usług, ale także produktów wyposażenia domu, mody i gastronomii. Zarówno oferta jak i format obiektu gwarantują wysoki standard zakupów i dostępność w równym stopniu dla klientów poruszających się pieszo, transportem publicznym czy własnym samochodem. Dodatkową zaletą jest położenie centrum przy jednej z głównych arterii miasta, będącej trasą wylotową w kierunku Warszawy, Katowic i Sandomierza, doskonała komunikacja miejska z dzielnicą Nowa Huta i ścisłym centrum miasta oraz sąsiedztwo jednego z największych krakowskich targowisk o wieloletniej tradycji kupieckiej – Placu Imbramowskiego.

– Niewielkie formaty osiedlowych centrów handlowych to formuła, która cieszy się dużą popularnością wśród klientów, ale jest też atrakcyjną lokalizacją dla najemców, którzy doceniają szeroki podstawowy zasięg oddziaływania i perspektywiczne lokalizacje – mówi Krzysztof Gaczorek, Prezes Zarządu KG Group.

Dzielnica Prądnik Biały, w której znajduje się Atut zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby ludności w Krakowie – mieszka tu ponad 72 tys. potencjalnych klientów znajdujących się w bezpośrednim zasięgu pieszym. Jednocześnie obszar wciąż nie jest gęsto zaludnioną dzielnicą miasta i nadal stanowi bardzo atrakcyjną lokalizację mieszkaniową – obok istniejących już kilkunastu dużych osiedli mieszkaniowych powstawać tu będą kolejne inwestycje deweloperskie, a tym samym wzrośnie liczba osób znajdujących się w zasięgu CH Atut – ocenia Krzysztof Gaczorek.

Obok lokalizacji, dogodnego układu przestrzennego i rozmieszczenia sklepów jako jeden z najważniejszych czynników decydujących o wyborze centrum handlowego Polacy wymieniają dostępność ulubionych marek. Na 3,5 tys. mkw. GLA dwupoziomowego CH Atut przy ul. Grażyny klienci mają do dyspozycji sklep sieci Rossmann, Biedronka , oraz aptekę Ziko. Ofertę uzupełnią sieci dyskontowe KiK oraz Pepco. Nie zabrakło tu także punktów sieci Tabak i 4Tel oraz piekarni Buczek.

– Jest idealny na wygodne i szybkie zakupy. W jednym miejscu znajduje się właściwie wszystko, czego potrzebuję. Nie muszę już chodzić po całym osiedlu i zaglądać czy jechać do galerii. Wszystko mam w pobliżu w jednym miejscu – mówi Anna Banachowicz, mieszkanka dzielnicy Prądnik Biały.

Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa, Pruszkowie i w Krakowie przy ul. Grażyny. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Bielany oraz Suchej Beskidzkiej. Zaletą wszystkich obiektów jest lokalizacja – centra handlowe Atut powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach czy przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format każdego obiektu dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców. Za komercjalizację obiektów odpowiada firma BOIG Property Consulting.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY